ЕНГЛЕЗИ СУ ОВО УРАДИЛИ ПОСЛЕ 30 ГОДИНА: Саутгејт против БиХ послао на терен тим какав није виђен од 1994. године

Часлав Вуковић

04. 06. 2024. у 15:43

ЕНГЛЕСКА је успешно одрадила проверу против Босне и Херцеговине (3:0), а посебну пажњу изазвао је састав који је од старта утакмице на терен послао Герет Саутгејт.

ЕНГЛЕЗИ СУ ОВО УРАДИЛИ ПОСЛЕ 30 ГОДИНА: Саутгејт против БиХ послао на терен тим какав није виђен од 1994. године

ФОТО: Танјуг/АП

Селектор "гордог албиона" је извео комбинован тим који није виђен 30 година, тачније још од 1994. Наиме, први пут од тада десило се да у првој постави није био ниједан фудбалер Манчестер јунајтеда, Арсенала, Ситија и Тотенхема.

- Неким играчима је потребна минутажа. Цела група играча која је с нама пет или шест дана имала је неколико недеља без фудбала. Сви ће имати користи од овог наступа. Постоји велики аспект онога што зовемо периодизација. А онда видимо неке комбинације и видимо играче на различитим позицијама, можда неке играче с мање наступа од других - рекао је Сатугејт и додао:

- То искуство играња интернационалних утакмица у бриљантној атмосфери увек је важно. Тако да у овој утакмици смо имали толико различитих циљева. Мислим да ће им добро користити - закључио је селектор Енглеске.

Саутгејт тренутно на располагању има 33 играча, а коначан списак од њих 26 који ће путовати у Немачку требало би да саопшти после другог припремног меча у коме Енглеска игра против Исланда у петак од 20.45.

Подсетимо, ова репрезентација се на ЕУРО 2024 налази у групи Ц са селекцијама Србије, Данске и Словеније. Дуел са "орловима" заказан је за 16. јун од 21 час.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ КОД БЕОГРАДСКОГ ПОБЕДНИКА: Кад "делије" славе Звездину титулу на Калемегдану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних јорганџија

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал има предност из првог дуела, али Атлетико се неће предати без лавовске борбе пред 70 000 верних "јорганџија"

У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона гледаћемо четврти овосезонски "Мадридски дерби" када од 21.00 на "Метрополитану" копља буду укрстили Атлетико и Реал Мадрид. Благу предност има "краљевски клуб" који је славио с 2:1 на "Бернабеу", али Атлетико је оран да га коначно избаци у најјачем европском такмичењу и сигурно је да нас очекује 90, а можда чак и 120 минута врхунског фудбала.

12. 03. 2025. у 11:27 >> 11:27

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол

Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.

13. 03. 2025. у 17:44

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.

13. 03. 2025. у 15:53

Коментари (0)