"ОРЛОВИ", МОРА ОВО БОЉЕ: Фудбалска репрезентација Аустрије оголила мане Србије

Н. Иљукић

05. 06. 2024. у 13:55

АКО је оно у уторак у Бечу била проба пред генералну пробу, онда пред премијеру мора да нам дрхте ноге и зноје се дланови. Фудбалска репрезентација Србије је била гост Аустрије , а домаћин је у Бечу славио заслужено са 2:1 (2:1) и за 90 и кусур минута оголио све мане екипе чијих је 26 имена пре неколико дана издиктирао селектор Драган Стојковић.

ОРЛОВИ, МОРА ОВО БОЉЕ: Фудбалска репрезентација Аустрије оголила мане Србије

Већ у деветом секунду утакмице домаћин је требало да добије пенал, када португалски судија није видео како је Спајић оборио Баумгартнера. Изостанак ВАР технологије нас је спасао тада, али не и у 11. минуту када је Патрик Вимер уловио одбрану Србије први пут на спавању. Само стотинак секунди касније видело се да ово неће на добро да изађе. Исти онај Кристоф Баумгартнер је натерао Вању Милинковић-Савића да други пут извади лопту из мреже на стадиону на којем је међу 25.000 Аустријанаца било и скоро 5.000 Срба. У том тренутку изузетно разочараних јер су желели и очекивали више од “орлова” који су се из дубоког сна тргли у 16. минуту када је капитен Тадић шутирао мало поред гола.

Пиксијев експеримент са Урошем Спајићем и Немањом Гудељом у последњој линији тима није “упалио”, па смо на себе почели да личимо тек када је Гудељ отишао у везни ред половином првог полувремена.

Централни бек Страхиња Павловић преполовио је вођство Аустрије у 35. минуту пошто се појавио у петерцу и главом послао лопту у мрежу са мање од два метра.

Реаговао је на великом одмору селектор Стојковић , на терен послао Александра Митровића који је заиграо у тандему са скоро па неприметним Влаховићем. У финишу меча на терен је отишао и Лука Јовић, али од употребљивих бочних лопти Живковића и Гаћиновића није било праве вајде…

Детаљ са утакмице Аустрија - Србија / FOTO: Tanjug/AP

На крају пораз од Аустрије која боље расположена корача ка Првенству Европе на којем ће играти у групи са Француском, Пољском и Холандијом.

Проблеми у организацији игре које има наша селекција постали су очигледни у временском теснацу који можда за некога поциње да личи на цајтнот, што би рекли Немци и Аустријанци. Времена за корекције има, али оно цури.

Прилика да се грешке исправе указује се још само у 90 минута. То ће бити генерална проба 8. јуна у Стокхолму против Шведске. Већ после те генералне пробе чекају нас Енглези. Они сигурно неће да праштају грешке одбране Србије. И неће се зауставити на једном или сва гола.

“Орлови”, ово ништа није ваљало у граду где су се некада давно компоновале најлепше симфоније. За музику која прија свима, мораћете боље да се наштимујете!

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00