СРБИЈА ЈЕ ИМАЛА ШТА ДА ВИДИ: Словенија и Данска одиграли невероватан меч на ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

16. 06. 2024. у 19:52

ОДИГРАН је први меч групе Ц на Европском првенству. Словенија и Данска су поделили бодове пошто је дуел у Штутгарту завршен резултатом 1:1.

Док сви у нашој земљи са нестрпљењем очекују сусрет Србије и Енглеске, престале две репрезентације из групе Ц су одмериле снаге, а разлог за славље није имала ниједна селекција.

Данска је од старта наметнула нападачки стил игре и 17 минута јој је било довољно да дође до предности. Јонас Винд је након убацивања лопте из аута петом сјајно проиграо Кристијана Ериксена који је успео да се упише у стрелце.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Судбина је хтела да баш везиста Манчестер јунајтеда постигне први гол за свој национални тим на овом Европском првенству. Он је пре тачно 1100 дана, баш на континенталном такмичењу, доживео клиничку смрт, а сад је био стрелац.

Могао је још једном да затресе мрежу Јана Облака до одласка на одмор, али из добре позиције није шутирао како је хтео и лопта је отишла високо преко гола.

Словенија је у првих 45 минута углавном покушавала да запрети дугим лоптама и из прекида. Најбољу прилику за "змајчеке" имао је Бењамин Шешко чији ударац из велике даљине је прозујао поред стативе гола који је чувао Каспер Шмајхел.

Друго полувреме донело је још више узбуђења. "Змајчеки" су кренули да нападају и стварају шансе, али мрежа Каспера Шмајхела је остала нетакнута све до 77. минута када је Ерик Јанжа успео да постигне гол и донесе изједначење својој репрезентацији.

Пре тога су изабраници Матјажа Кека пропустили неколико одличних прилика преко Андража Шпорара и Бењанима Шешка који је погодио и стативу одличним ударцем из даљине.

Могла је и Данска да дуплира вођство, но Расмус Хојлунд је промашио немогуће. Са свега неколико метара није успео да пошаље лопту у мрежу ривала, тачније одлично је интервенисао Јан Облак.

Како се одвијало друго полувреме играчи Каспера Хјулманда могу да буду задовољни што су остали непоражени, пошто су у том делу меча били у подређеном положају.

Оно што је занимљиво кад је овај сусрет у питању је то да је ово био први нерешен резултат на овом ЕУРО 2024, а такође је прва утакмица на којој није постигнуто три или више голова.

Подсетимо, у другом мечу групе Ц Србија игра против Енглске. Тај меч можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Словенија - Данска 1:1 (0:1)

Стадион: "Штутгарт Арена". Гледалаца: 54.000. Судија: Сандро Шерер (Швајцарска). Стрелци: Јанжа 77 (Словенија) - Ериксен 17 (Данска).

Словенија (4-4-2): Облак - Карничник, Дркушић, Бијол, Јанжа - Стојановић (од 67. Вербич), Гнезда Черин, Елшник (од 75. Горенц Станковић), Млакар (од 75. Целар) - Шпорар (од 95. Брекало), Шешко (од 95. Куртић).

Данска (3-4-1-2): Шмајхел - Кристенсен, Андерсен, Вестергард - Ба, Хјулманд (од 89. Дилејни), Хојбјерг (од 83. Норгард), Кристијансен (од 78. Меле) - Ериксен - Винд (од 83. Долберг), Хојлунд (од 83. Поулсен).

Друго полувреме: Словенија - Данска 1:1

90+5' - Крај утакмице!

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

81' - Умакао је Шпорар одбрани противника, али је погодио само спољни део мреже након шута искоса са десне стране. Ипак, лопту је закачио Шмајхел.

77' - ГОЛ СЛОВЕНИЈА! Заслужила је Словенија да поравна резултат. Лопта се после корнера одбила до Ерика Јанже који је из прве тукао и успео да матира Каспера Шмајхела.

76' - Пре корнера је стативу уздрмао Шешко. Распало је по лопти и задрмао оквир гола. Одмах након тога уследио је погодак.

75' - Велику прилику за изједначење је пропустио Андраж Шпорар. Са свега неколико метара је шутирао поред гола после центаршута из слободног ударца.

67' - Запретила је и Словенија. Тукао је главом са неких седам метара Гнезда Черин, но лопта је отишла поред гола, пошто је није захватио онако како је желео.

65' - Невероватно је да није резултат 0:2. Са свега неколико метара гол није успео да постигне Расмус Хојлунд. Одлично је успео да интервенише Јан Облак и спречи фудбалера Манчестер јунајтеда да можда и реши меч.

61' - У последњих неколико минута је доста мирно на терену. Данци углавном чувају лопту и резултат који је на снази од 17 минута.

55' - Мало је недостајало да Данска поведе са 2:0. У кључном тренутку је Бијол избио лопту испред противника. У наставку акције није било проблема за "змајчеке".

52' - Опасно је запретио тим Матјажа Кека. Кратак је замало био Јака Бијол, па до промене резултата није дошло.

51' - Бунили су се Словенци код главног арбитра и тражили пенал, тачније да је руком играо Јаник Вестергард. Ипак, то се није десило.

50' - Први жути картон показао је судија Шерер. У његовој бележници нашао се Мортен Хјулманд, везиста Данске.

46' - Почело је друго полувреме!

Прво полувреме: Словенија - Данска 0:1

45+1' - Крај првог полувремена! Данска води поготком Кристијана Ериксена. Иначе, то је право мало чудо пошто је везиста Манчестер јунајтеда пре тачно 1100 дана, баш на Европском првенству, доживео клиничку смрт, а сад је стрелац.

45' - Прво полувреме је продужено за један минут.

38' - Још један корнер извели су Словенци, но поново као и претходна два пута опасности по изабранке Каспера Хјулманда није било.

28' - Мало је фалило да Јан Млакар затресе сопствену мрежу. Ериксен је оштро центрирао, лопта је погодила Млакара, али на његову срећу отишла је поред гола.

21' - Извела је Словенија два узастопна корнера, али ниједном нису успели да запрете Касперу Шмајхелу.

17' - ДАНСКА ВОДИ! Казнила је Данска промашај ривала и дошла до предности. Сјајно је лопту петом оставио Јонас Винд за Кристијана Ерикена коме није било тешко да из одличне позиције матира Облака.

СТРЕЛАЦ Кристијан Ериксен/ФОТО: Танјуг/АП

16' - Мало је фалило да Словенија поведе. Фантастичо је шутирао Шешко са неких 20 метара, лопта је прозујала поред стативе и доста среће имала је скандинавска селекција.

11' - Извео је Ерксен слободан ударац, највиши у скоку био је Андреас Кристенсен, но његов ударац главом завршио је високо преко гола који чува Јан Облак.

9' - Добар напад Данаца, али од свега су добили само корнер из кога нису запретили противника, па тако у уводних неколико минута нема озбиљних прилика.

3' - Утакмица прекинула пошто је на трави остао да лежи Расмус Хојлунд. Њега је по нози закачио Вања Дркушић, али играч Манчестер јунајтеда се брзо придигао.

1' - Почела је утакмица у Штутгарту. Први са центра кренули су фудбалери Словеније.

Састави тимова:

Словенија (4-4-2): Облак - Карничник, Дркушић, Бијол, Јанжа - Стојановић, Гнезда Черин, Елшник, Млакар - Шпорар, Шешко.

Данска (3-4-1-2): Шмајхел - Кристенсен, Андерсен, Вестергард - Ба, Хјулманд, Хојбјерг, Кристијансен - Ериксен - Винд, Хојлунд.

Анкета

Какав ће бити исход утакмице Словенија - Данска

Уочи меча:

Скандинаска селекција и екипа коју са клупе предводи Матјаж Кек били су и у истој групи у квалификацијама за ЕУРО 2024. Обе репрезентације су имале по 22 бода, али је због бољег међусобног учинка Данска завршила на првом месту.

Меч који је одигран у "Стожицама" завршен је резултатом 1:1, док је на "Паркену" у Копенхагену било 2:1 за домаћина.

Навијачи Данске/ФОТО: Танјуг/АП

Нема сумње да ће се овај дуел памтити са посебном пажњом и у нашој земљи, с обзиром на то да су ове две екипе наредни ривалу изабраницима Дранага Стојковића Пиксија на континенталном такмичењу.

Словенија други меч игра против "орлова", а Данска ће одмерити снаге са Енглеском. Ти мечеви су на програму 20. јуна.

Подсетимо, утакмица Србија - Енглеска игра се ове недеље од 21 сат и тај сусрет можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Све што вас занима везано за ЕУРО 2024 сте у могућности да читате у блогу уживо на нашем порталу.

БОНУС ВИДЕО: ПУНЕ УЛИЦЕ СРПСКИХ НАВИЈАЧА: "Орлови" ће имати велику подршку против Енглеске

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

СРБИ ПЕВАЛИ, А ОНДА... Онда су наишли Данци и десило се - ово! (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија је пред утакмицом одлуке: против Данске игра "бити или не бити" меч за свој о(п)станак на ЕУРО 2024. Уочи тог такмичарског наступа десила се једна занимљива сцена на улицама Минхена, града у коме се и игра поменути фудбалски мегдан.

25. 06. 2024. у 16:29

МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

"МОЖДА НИСАМ ЦЕЦА, АЛИ САМ У БРАКУ СА ФУДБАЛЕРОМ" Карлеуша дала свој суд: Лука Јовић - тај вам је Обилић који вечерас убија Мурата!

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша у свом стилу је пружила подршку нашој фудбалској репрезентацији која вечерас игра утакмицу са Данском.

25. 06. 2024. у 13:17