ОВО НИ ХИЧКОК НЕ БИ РЕЖИРАО: Велика драма на мечу Белгија - Словачка, нестварна дешавања па сензација! (ВИДЕО)

17. 06. 2024. у 19:59

Фудбалска репрезентација Словачке савладала је селекцију Белгије резултатом 1:0 у другом мечу групе Е на Европском првенству у Немачкој 2024.

Сјајно прво полувреме одиграно је у другој утакмици четвртог дана ЕУРО 2024. Белгијанци су кренули нападачки од самог старта, и већ на почетку Ромел Лукаку је промашио невероватну шансу. За њим је и Ленардо Тросар такође био непрецизан, а онда је уследила казна.

После грешке белгијске одбране Иван Шранц се одлично снашао, избегао офсајд, и успео да матира Кастелса. Опет су "црвени ђаволи" пробали да угрозе гол Дубравке, али су пропуштали бројне шансе, Шкрињар је фантастично "чистио" пред голом Словачке. До краја полувремена Словаци су успели да сачувају предност и да на одмор оду са предношћу од једног гола.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Друго полувреме је поново почело у знаку Белгије. Кренули су изабраници Доменика Тедеска ка голу Дубравке, али превише индивидуалних грешака коштало је боље реализације Белгијанце. То је отоворило и велики простор за Словачку, која се изванредно трансформише из одбране у напад чиме су неколико пута угрозили гол Кастелса. Међутим, од половине другог дела меча, Белгија је почела да пробија са свих страна. Тросар и Доку су "опседали" гол Дубравке и Лукаку је успео коначно да постигне гол у 56. минуту, али радост Белгијанаца није дуго трајала јер је ВАР поништио погодак због офсајда.

Наставили су Белгијанци офанзивно, али је темпо игре значајно опао, па су и напади постајали све мање и мање опасни. Тедеско је кренуо на "све или ништа" убацио је Опенду у игру и то је донело промену. Већ након пар минута забележио је фантастичну асистенцију за Лукакуа који постиже гол, али поново се огласио ВАР и рекао да је Опенда играо руком. Након овога, Белгијанци су поптуно пали, а Словачка је успела да убележи огромну победу.

У следећем колу састаће се Белгија и Румунија, док се у другом мечу ове групе састају Словачка и Украјна.

Белгија - Словачка (0:1)

Друго полувреме:

90' + 8' - Крај меча! Словачка је савладала Белгија!

90' + 3' - Покушао је Де Брујне да спаси Белгијанце, али без успеха. Дубравка је сигуран на голу Словачке.

90' - Играће се још седам минута!

88'  Ово није могуће?! Поново поништен гол Белгије! Овај пут је Опенда направио грешку и играо руком пре него што је кренуо у продор! Остаје 0:1 за Словачку!

86' - ГОЛ! Опенда је ушао у игру и асистирао Лукакуу који коначно постиже погодак.

81' - Селектор Словачке Фанческо Калцона иако његов тим води не одступа од офанзивног приступа игри. Уместо стрелца гола Шранца ушао је Давид Ђуриш, такође нападач.

75' - Муче се сада Белгијанци па Тедеско покушава да раздрма екипу изменама. Уместо Тросара у игри је Тилеманс.

70' - Опао је темпо игре! Иако Белгија и даље напада, сада нису више ти напади таквог интензитета као раније. Словаци користе ове моменте да што више времена протекне.

61' - Опет Лукаку и опет промашај! Тамо где је стао у последњем сусрету на Мундијалу у Катару наставља убојити нападач. Нема промене резултата.

57' - Невероватно! Лукаку баш нема среће! Огласио се ВАР и рекао да је најбољи стрелац белгијске репрезентације био у офсајду!

56' - ГОЛ! Коначно Лукаку погађа након асистенције Онане!

52' - Окушао се и Вавро на ударац, али је лопта отишла поред гола.

47' - Хараслин је шутирао са дистанце, али није био прецизан. Настављају се порблеми за Белгију.

45' - Почео је други период утакмице! Овај пут са центра крећу фудбалери Белгије!

Прво полувреме:

45' +2' - Куцка је после корнера пробао главом, али није био прецизан. Крај првог полувремена!

45' - Играће се још два минута у Франкфурту.

42' - Шта је поново промашио Лукаку!? Сам је био фудбалер Роме испред гола, али је поново био непрецизан!

40' - Огромна прилика за Словачку! Куцка је сјајно исконтролисао лопту и кренуо напред, упутио центаршут ка Храслину али је Кастелс спречио још један феноменалан погодак!

36' - Након корнера добро је скочио Онана, али је Дубравка био добро постављен. Остаје 0:1 за Словачку.

34' - Сјајно је Де Брујне је сјано упослио Докуа, међутим није се најбоље снашао и још једна сјајна прилика Белгијанаца је пропуштена.

31' - Боженик је порбао да матира Кастелса из даљине, али није била то довољно јака лопта и белгијски голман је то лако решио у своју корист.

29' - Смирио се темпо игре. Словаци су одолели бројним нападима Белгијанца и сада се игра пребацила на среидну терена. Мангала је добио први жути картон.

20' - Поново невероватна ситуација! Празан је био гол Словачке, али Тросар је био себичан и шутирао из даљине. Био је то јако непрецизан ударац.

12' - Покушавају Белгијанци да дођу до изједначења. После прекида Де Брујне је упутио центаршут, али нико није успео да дође до те лопте и остаје тренутни резултат.

7' - ГОЛ! Словачка води после невероватне грешке белгијске одбране! Шранц се сјајно снашао.

6' - Још једна велика прилика за Белгију, овај пут је Тросар промашио празан гол!

3' - Одмах Шанса за Лукакуа, али се сјајни нападач прописно обрукао. Подсетио је на утакмицу против Хрватске у Катару 2022, када је промашивао немогуће.

1' - Почела је утакмица! Са центра су кренули фудбалери Словачке.

САСТАВИ:

Белгија: Кастелс - Кастањ, Фас, Дебаст, Караско -  Мангала, Онана - Доку, Де Брујне, Тросар - Лукаку.

Словачка: Дубравка - Пекарик, Вавро, Шкрињар, Ханцко - Куцка, Лоботка, Дуда - Шранц, Боженик, Хараслин.

Анкета

Ко ће тријумфовати у овом мечу?

Уочи меча:

Селекција Белгије после дужег времена не долази на неко велико такмичење као један од фаворита за титулу. Крах који су доживели у Катару, најавио је одлазак чувене генерације фудбалера који су освојили треће место на Мундијалу у Русији. Без обзира на тренутну форму и састав "црвени ђаволи" су свакако фаворити на овом сусрету. Словачка је дошла на Европско првнество тако што је заузела друго место у својој квалификационој групи и покушаће да изненаде изабранике Доменика Тедеска.

БОНУС ВИДЕО: ОРИ СЕ ФАНЗОНА: Весели се српски роде одзвања Немачком

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА! Српски навијачи су узели бубањ, а онда... (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија своју утакмицу одлуке, са Данском, није решила како је прижељкивала. Ипак, Срби су поново привукли велику пажњу на ЕУРО 2024, и то због понашања навијача "орлова".

26. 06. 2024. у 12:52

О ОВОМЕ СЕ НЕ ПРИЧА: Рођак Луке Модрића био мајор у Крајини - Јово сведочио у Хагу против Готовине (ФОТО)

ФУДБАЛЕРЕ Хрватске неколико секунди делило је од осмине финала Европског првенства које се ове године одржава у Немачкој, али се онда све распало у осмом минуту надокнаде.

25. 06. 2024. у 20:15