НАЈНЕВЕРОВАТНИЈИ МЕЧ ЕУРО 2024! Енглеска била на неколико секунди од испадања, "маказицама" нокаутирала аутсајдера, Словачка одушевила свет!

30. 06. 2024. у 20:37 >> 17:14

ЕНГЛЕСКА је била на ивици елиминације са ЕУРО 2024, али ипак ће играти у четвртфиналу пошто је после великог преокрета и продужетака победила Словачку са 2:1 у Гелзенкирхену.

НАЈНЕВЕРОВАТНИЈИ МЕЧ ЕУРО 2024! Енглеска била на неколико секунди од испадања, маказицама нокаутирала аутсајдера, Словачка одушевила свет!

Изабранике Франческа Калцоне је минут делио од сензације и уместо славља и радовања уследило је разочарање, најпре због изједначујућег гола ривала, а потом и преокрета до кога је дошао актуелни вицешампион Европе.

Наставио је "Горди Албион" да се мучи, што је био случај и током групне фазе. Ниједном током првог полувремена тим Герета Саутгејта није озбиљније запретио Мартину Дубравки.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Словачка је имала неколико опасних напада, а онда је у 25. минуту стигла награда у виду вођства. Иван Шранц успео је да савлада Џордана Пикфорда.

Осим поготка фудбалера прашке Славије, уводних 45 минута обележио је и велики број жутих картона - чак пет, три су их добили Енглези, а два Словаци.

Друго полувреме је идеално почео за Енглеску. Сјајну акцију су одиграли и успели су у 50. минуту да постигну гол, али нису имали среће да он буде признат. Након реакције ВАР собе погодак Фила Фодена је оправдано поништен због офсајда.

Изабраници Герета Саутгејта су током целог другог дела меча играли на половини ривала, нападали, додавали се, но нису претили све до 78. минута када је Хари Кејн главом после доброг центаршута Фодена шутирао поред гола.

Све је било спремно за највећу сензацију на ЕУРО 2024! Ипак, Џуд Белингем је одложио славље Словака. Играо се пети минут надокнаде када је фудбалер Реал Мадрида постигао један од најлепших голова на првенству Европе. Он је "маказицама" успео да савлада Дубравку.

Након тог поготка постало је јасно да ће ово бити прва утакмица на такмичењу у којој ће се играти продужеци.

Први је идеално почео за Енглезе. Само што су кренули са центра изабраници Герета Саутгејта су дошли до потпуног преокрета. Лопта је после лошег шута стигла до Ајвана Тонија који је главом пребацио ка Харију Кејну и капитену "Горди Албиона" није било тешко да се упише у стрелце.

Словачка је у наставку првог и током другог продужетка покушала да дође до изједначења. Најбољу прилику пропустио је у 105. минуту Пекарик који је из непосредне близине пребацио гол. Енглези су до краја успели да сачувају предност и постану трећи четвртфиналиста.

Ова репрезентација ће у наредној фази Европског првенства одмерити снаге са Швајцарском која је елиминисала актуелног шампиона Италију.

Енглеска - Словачка 2:1 (0:1) после продужетака

Стадион: "Велтинс Арена" (Гелзенкирхен). Судија: Халил Умут Мелер (Турска). Стрелци: Белингем 90+5, Кејн 91 (Енглеска) - Шранц 25 (Словачка).

Енглеска (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гејхи, Трипије (од 66. Палмер) - Меину (од 84. Езе), Рајс - Сака, Белингем (од 106. Конса), Фоден (од 90+4. Тони) - Кејн (од 106. Галагер).

Словачка (4-3-3): Дубравка - Пекарик (од 109. Тупта), Вавро, Шкрињар, Ханцко - Куцка (од 81. Беро), Лоботка, Дуда (од 81. Бенеш) - Шранц (од 90+3. Ђомбер), Стрелец (од 61. Боженик), Хараслин (од 61. Суслов).

Други продужетак: Енглеска - Словачка 2:1

120+1' - Крај утакмице!

116' - Словачка је тек сад извела први корнер, но опасности по Пикфорда није било пошто је лопту избио Тони.

110' - Шутирао је директно на гол из велике даљине из слободног ударац Љубомир Тупта, али она је отишла високо преко гола.

108' - Почео је други продужетак у Гелзенкирхену!

Први продужетак: Енглеска - Словачка 2:1

105+2' - Завршен је први продужетак!

105' - Каква прилика за Словачку. Суслов је центрирао са леве стране, Пекарик је остао сам испред гола Пикфорда и из непосредне близине је пребацио гол.

91' - ЕНГЛЕСКА ВОДИ! Само што је почео први продужетак "Горди Албион" постиже гол. Након центрашута лопту је избоксовао Дубравка, она се одбила до Езеа који је лоше шутира, ипак на правом месту је био Тони који је главом пребацио лопту пред гол ривала, а тамо је најбоље био постављен Кејн који је довео своју репрезентацију до предности.

91' - Почео је први продужетак ове утакмице, уједно и први на овом првенству.

Друго полувреме: Енглеска - Словачка 1:1

90+7' - Завршена је утакмица и први пут на овом континенталном такмичењу ће се играти продужеци.

Невероватан податак! Џуд Белингем не само да је дао најкасније постигнути гол за Енглеску на првенствима Европе (не рачунајући продужетке), а на семафору је писало 94:34, већ је у питању био први шут Енглеза у оквир гола на овом мечу осмине финала.

90+5' - ЕНГЛЕСКА ДОЛАЗИ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА! Каква гол је постигао Џуд Белингем. Извео ја аут Трипије, главом је пребацио лопту Гејхи, а "маказицама" је погодак постигао један од најлепших голова на ЕУРО 2024!

90' - Утакмица је продужена за шест минута.

81' - Сада оквир гола спашава Словаке. Шутирао је Деклан Рајс из даљине, али погодио је ставие, лопта се потом одбила до Кејна који је послао лопту преко пречке.

78' - Умало да буде 1:1. Фоден је извео слободан ударац, главом је после центаршута шутирао Кејн, но лопта је отишла поред гола.

74' - Енглези имају посед, додају се на половини ривала, али не стварају шансе и све су ближе елиминацији са Европског првенства.

68' - Буне се код судије фубалери Словачке. У једном дуелу Ондреј Дуда је остао да лежи на терену. Фудбалери "Горди Албиона" нису желели да избаце лопту и у тој акцији су добили корнер из кога нису успели ништа да ураде.

61' - Био је слободан ударац за Енглеску из добре позиције. Шутирао је Фоден, но погодио је живи зид и до промене резултата није дошло.

55' - Умало да велика грешка Енглеза буде кажњена спекаткуларним поготком. Лоше су изабраници Герета Саутгејта извели фаул, лопта је дошла до Стрелеца који је из прве шутирао са центра терена и замало је био непрецизан.

52' - Одмах је "Горди Албион" после поништеног гола имао опасан напад, но ударац Кејна је био изблокиран.

50' - Енглеска је постигла гол из сјајне акције, али је он поништен због офсајда у ком се нашао Фил Фоден који је био стрелац.

46' - Почело је друго полувреме у Гелзенкирхену.

Прво полувреме: Енглеска - Словачка 0:1

Када је прво полувреме у питању. Енглеска је имала лопту у свом поседу чак 75% времена, али је у шутевима на гол њено вођство само 6:4 и, што је најважније; Словаци су ти који воде.

Узалуд Енглезима и 5:0 у корнерима, и 91% успешности додавања...  Губе. И, то је, уз пораз Португалаца од Грузије на крају уводне фазе ЕУРО 2024, засад највећа сензација овог турнира.

45+4' - Завршено је прво полувреме! Вреди истаћи да је Словачка у своје четири досадашње утакмице на ЕУРО 2024 дала гол у првом полувремену и увек је прва повела.

45' - Прво полувреме је продужено за три минута. После Куцке жути картон у репрезентацији Словачке добио је Милан Шкрињар.

39' - Од тренутка кад је примила гол, Енглеска је заиграла нешто боље. Неколико пута су добро центрирали, али Мартин Дубравка још увек није имао правог посла на овом мечу.

25' - СЛОВАЧКА ВОДИ! Давид Стрелец је примио лопту, одлично је упослио Ивана Шранца који је изашао сам испред Пикфорда и успео је да га матира. Фудбалери прашке Славије је ово био трећи гол на ЕУРО 2024.

23' - Ево коначно праве опасности по гол Дубравке. Главом је шутирао Хари Кејн, но један противнички играч је добро реаговао и избацио лопту ван терена.

21' - Вероватно да многи нису очекивали да ће Словачка бити опаснија у првих 20 минута меча. Више су претили него ривал који је имао тек неколико опаснијих напада.

18' - Већ трећи картон добили су жути картон. Сада се у бележниици турског арбитра нашао и Џуд Белингем.

12' - Још једна добра шанса за Словачку. Хараслин је ушао у казнени простор, шутирао је а на правом месту био је Трипије који је успео да избије лопту.

9' - Добар напад изабраника Герета Саутгејта. Лопта је стигла до усамљеног Кјерана Трипијеа. Он је из прве шутирао, но то је урадио веома лоше и лопта је отишла високо преко гола.

7' - Невероватно! Још један жути картон играчима Енглеске показао је Мелер. Овога пута је опоменут Коби Мејину.

5' - Каква прилика за Словачку и какав почетак утакмице. Лопту је на левој страни добио Ханцко који је оштро послао на другу стативу, тамо није било никог, па је лопта отишла мало поред стативе.

3' - Већ у 3. минуту судија Умут Мелер показао је први жути картон. У његовој бележници се нашао Марк Гејхи који је начинио оштар старт. Дефанзивац "Горди Албиона" пропушта наредну утакмицу уколико екипа прође даље.

1' - Почела је утакмица. Са центра је прва кренула селекција Словачке.

17.51 - Енглезе је задесио велики проблем током загревања. Голман Џордан Пикфорд се повредио, проблем је са левом руком. Ипак, он ће да смогне снагу и стајаће међу стативама.

17.12 - Коби Меину је постао трећи најмлађи енглески репрезентативац у стартој постави "Гордог албиона" у нокаут мечу првенства Европе или света. Он је рођен пре само 19 година и 72 дана. Млађи од њега играли су само Вејн Руни (против Португала 2004. био је старте са 18 година и 244 дана) и, рекордер, Мајкл Овен који је против Аргентине 1998. имао свега 18 година и 198 дана.

Састави:

Енглеска (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гејхи, Трипије - Меину, Рајс - Сака, Белингем, Фоден - Кејн.

Словачка (4-3-3): Дубравка - Пекарик, Вавро, Шкрињар, Ханцко - Куцка, Лоботка, Дуда - Шранц, Стрелец, Хараслин.

Уочи меча:

Изабраници Герета Саутгејта су пре почетка континенталног такмичења по многима важили за главе фаворите. Ипак, у првом делу надметања нису блистали, победили су само Србију, освојили пет бодова уз гол разлику 2:1.

Словачка је освојила бод мање, но скинула је скалп Белгији која већ годинама важи за једну од најбољих европских селекција.

Овим селекцијама ће ово бити први дуел још од 2017. године када је "Горди Албион" тријумфовао у квалификацијама за Светско првенство са 2:1.

Подсетимо, победник овог дуела у четвртфиналу ће одмерити снаге са Швајцарском.

БОНУС ВИДЕО: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

НОВАК ЂОКОВИЋ МОРАО ДА ПРЕКИНЕ ТРЕНИНГ! Оно што је потом урадио - запрепастило је многе (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. Пред први меч, заказан баш за овај уторак, изашао је на помоћни терен да би се загревао, али је тренинг морао да прекине. Уследила је антологијска сцена.

02. 07. 2024. у 14:10