УБЕДЉИВА ХОЛАНДИЈА ПОСЛАЛА РУМУНЕ КУЋИ: Сјајни Гакпо и Мален одвели "орање" у четвртфинале ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

02. 07. 2024. у 19:54

ХОЛАНДИЈА ће играти у четвртфиналу Европског првенства, пошто је у осмини финала на "Алијанц Арени" у Минхену победила Румунију са 3:0.

УБЕДЉИВА ХОЛАНДИЈА ПОСЛАЛА РУМУНЕ КУЋИ: Сјајни Гакпо и Мален одвели орање у четвртфинале ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Није "орање" блистало током групне фазе, али против Румуније су одиграли веома добру утакмицу и показали су да могу бити за свакога веома неугодан ривал до краја такмичења.

Од старта су кренули да нападају, а отпор ривала су сломили у 20. минуту када је Коди Гакпо савладао Флорина Ницу. Он је примио лопту на левој страни, унео ју је у средину и одличним ударцем у ближи угао матирао чувара мреже Гацијантепа.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Још офанзивније играли су изабраници Роналда Кумана у другом полувремену. Просто је невероватно како нису успели у раној фази тог дела сусрета да постигну други погодак. Из нестварне позиције није прецизан био Мемфис Депај, док је ударац главом Вирџила ван Дајка завршио на стативи.

Румунија је тек у неколико наврата озбиљније покушала да угрози "орање", но покушаје из даљеине играча које са клупе предводи Едвард Јорданеску је без проблема заустављао Барт Вербруген.

Гакпо је у 63. минуту други пут затресао мрежу противника. Ипак, гол је поништен због офсајда у ком се налазио фудбалер Ливерпула.

Сјајну партију екипа Роналда Кумана је крунисала и другим поготком. Након гола, Гакпо је уписао и асистенцију. Успео је некако да се провуче кроз одбрану ривала, потом проиграо Малена коме није било тешко да из напосредне близине убаци лопту у мрежу ривала.

Резервиста Мален је успео у надокнади времена да постигне ноги гол. Он је са своје половине вукао лопту, потом сјајно шутирао са неких 17 метара и ништа у тој ситуацији није могао да уради Ница.

Холандија се убедљивом игром пласирала се у четвртфинале. Ово је поменутој селекцији био први пут после 20 година да је победила у елиминационој утакмици на Европском првенству. Те 2004. године после бољег извођења пенала савладали су Шведску.

"Орање" ће у наредној фази такмичења играти против победника меча Аустрија - Турска која се игра овог уторка од 21 сат. Ту утакмицу такође можете да пратите уживо на порталу "Новости".

Румунија - Холандија 0:3 (0:1)

Стадион: "Алијанц Арена" (Минхен). Гледалаца: 65.012. Судија: Феликс Цвајер (Немачка). Стрелци: Гакпо 20, Мален 83, 90+3. (Холандија).

Румунија (4-1-4-1): Ница - Рацију, Драгушин, Бурка, Могош (од 38. Раковитан) - М. Марин (од 72. Ћикалдау) - Ман, Станчију (од 88. Олару), Р. Марин, Хађи (од 72. Алибек) - Драгуш (од 72. Михаила).

Холандија (4-3-3): Вербруген - Дамфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Аке (од 69. Ван де Вен) - Шутен (од 69. Ферман), Симонс, Рејиндес - Бергвајн (од 46. Мален), Депај (од 90+2. Блинд), Гакпо (од 84. Вегхорст).

Друго полувреме: Румунија - Холандија 3:0

90+4' - Крај утакмице!

90+3' - ХОЛАНДИЈА ПОВЕЋАВА ВОЂСТВО! Још једном се Мален уписао у стрелце. Сјајно је истрчао на половину ривала, дуго је вукао лопту, а онда одличним ударцем матирао Ницу.

90' - Утакмица је продужена за четири минута!

83' - ХОЛАНДИЈА ПОСТИЖЕ ЈОШ ЈЕДАН ГОЛ! Успео је Гакпо некако да се провуче кроз одбрану ривала, потом проиграо Малена коме није било тешко да из напосредне близине убаци лопту у мрежу ривала.

73' - Још један невероватан промашај Холандије. Џои Ферман је изашао сам испред Нице, шутирао је у даљи угао искоса са леве стране, али био је замало непрецизан.

63' - Холандија је постигла нови погодак. Опет је стрелац био Гакпо, но он је оправдано поништен због офсајда у ком се налазио фудбалер Ливерпула.

62' - Дуго је вукао лопту Гакпо. Дошао је у позицију за шут, то је урадио, али је на висини задатка био Ница.

58' - Стативу погађа Ван Дајк након ударца главом после корнера. Сада је оквир гола био спасилац Румуна.

54' - Невероватно шта у гол није послао Депај. Сам је био на метар од гола и није успео да се упише у стрелце.

ПРОМАШАЈ Мемфис Депај/ФОТО: Танјуг/АП

50' - Тражили су пенал Холанђани након покушаја Рејиндерса. Ипак, судија судија Феликс Цвајер је одмахнуо руком и рекао да се игра настави.

46' - Почело је друго полувреме у Минхену!

Прво полувреме: Румунија - Холандија 1:0

Доминирала је Холандија у првом полувремену. "Орање" је ка голу ривала шутнуло осам пута (два у оквир), а противник је имао четири (један у оквир). Посед лопте такође је био на страни изабраника Роналда Кумана - 68-32%. Ова селекција је извела чак 10 корнера, наспрам само једног противника.

45+4' - Завршено је прво полувреме претпоследње утакмице осмине финала на ЕУРО 2024!

45+2' - Тек сад је Румунија шутирала у оквир гола. Из даљине је покушао Драгуш, но био је то лак плен за Вербругена!

45' - Прво полувреме је продужено за три минута.

44' - Невероватно да није 2:0. Дензел Данфрис је искористио грешку ривала, упослио је усамљеног Симонса који се дуго намештао и на крају покварио добру позицију и шут му је завршио поред гола.

Ћави Симонс/ФОТО: Танјуг/АП

33' - Иако "орање" није блистало током групне фазе очекивало се да доминира против Румуније и то и ради током првог полувремена!

32' - Одлично игра Холандија у досадашњем току утакмице. Дамфрис је оштро центрирао по земљи, а Раду Драгушин је у послдњем тренутку реаговао испред Депаја и отклонио опасност.

26' - Мало је недостајало изабраницима Роналда Кумана да поведу са 2:0. Корнер је извео Депај, на другој стативи је сам остао Стефан де Фрај који је шутирао главом из добре позиције, али лопта је отишла поред гола.

19' - ХОЛАНДИЈА ВОДИ! Примио је Коди Гакпо лопту на левој страни, унео ју је потом у средину и шутирао у ближи угао и савладао Ницу.

РАДОСТ Коди Гакпо и Ћави Симонс/ФОТО: Танјуг/АП

18' - Холандија је извела два узастопна корнера, но одбрана Румуније није била на мукама и без проблема је избацила лопту из казненог простора.

14' - Могло је бити опасно по Вербругена. Умакао је одбрнаи Драгуш, ипак у последњем тренутку га је стигао Ван Дајк и отклонио је опасност. Нису изабраници Едварда Јорданескуа дуго чекали на нови покушај. Ударац је опробаио и Ман, но није био прецизан.

11' - Добра шанса за "орање". Мемфис Депај је добио одличну лопту у простор, Ница му је одлично скратио угао и тако га спречио да постигне погодак. Да се мрежа Румуна затресла гол би био поништен због офсајда у ком се налазио бивши играч Барселоне.

7' - Први шут на утакмици упутио је Ћави Симонс. Тукао је фудбалер Лајпцига из велике даљине, али добро је реаговао Флорин Ница.

5' - Меч је на кратко био прекинут пошто је због ударца у главу Јанис Хађи остао да лежи на трави. Ипак, он се брзо придигао и са чалмом око главе наставио дуел.

1' - Почела је утакмица у Минхену!

Састави:

Румунија (4-1-4-1): Ница - Рацију, Драгушин, Бурка, Могош - М. Марин - Ман, Станчију, Р. Марин, Хађи - Драгуш.

Холандија (4-3-3): Вербруген - Дамфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Аке - Шутен, Симонс, Рејиндес - Бергвајн, Депај, Гакпо.

Уочи меча:

"Орање" је групну фазу окончало са четири бода. Савладали су Пољску (2:1), изгубили од Аустрије (2:3) и ремизирали су са Француском (0:0). Изабраници Роланда Кумана су се осмине финала домогли као трећепласирани тим у групи.

Занимљиво, Румунија је била прва у групи Е. Ова селекција је такође освојила четири бода, били су бољи од Украјине (3:0), поражени су од Белгије (0:2), док су одиграли нерешено са Словачком (1:1).

Седам година је прошло од кад су ове две репрезентације одиграле последњи меч. Био је то пријатељски дуел у коме је "орање" тријумфовало са 3:0.

Подсетимо, победник дуела Румунија - Холандија у четвртфиналу ЕУРО 2024 играће против бољег из дуела Аустрија - Турска (уторак, 21).

Међу осам најбољих селекција до сад су се пласирали Немачка, Швајцарска, Шпанија, Енглеска, Француска и Португал.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ТЕНИСКА ДРАМА! Новак Ђоковић посртао, викао, био затечен, избацивао навијача, губио - али опет победио на Вимблдону!

Новак Ђоковић је прошао у треће коло Вимблдона. То само по себи и није чудно, само једном у 18 покушаја није пребродио другу рунду овог гренд слема, али дешавања на мечу са Џејком Фернлијем била су више него занимљива. И то далеко занимљивија него што наговештава и коначан резултат - 6:3, 6:4, 5:7, 7:5.

04. 07. 2024. у 17:37 >> 17:38

АМЕРИКАНАЦ ИЗАБРАО СРБИЈУ ЗА ЖИВОТ: Овде сам много срећнији, ево и зашто! Замислите да Русија и Шпанија имају дете - то је Србија

РАЈЛИ је Американац који је живео и радио на Тајланду, Костарики и Словачкој, али је за свој дом напослетку изабрао Србију где живи већ десет година.

04. 07. 2024. у 07:59