ПАТРИК ШИК УТИШАО ХЕМПДЕН: Нападач Леверкузена донео победу Чешкој са два гола од којих је други ремек-дело (ВИДЕО)

14. 06. 2021. у 14:56

ФУДБАЛЕРИ Чешке савладали су Шкотску с 2:0 на Хемпден парку у оквиру првог кола групе Д ЕУРО 2020.

Оба гола постигао је нападач Бајер Леверкузена Патрик Шик. Први главом после корнера и центаршута Цоуфала у 42. минуту, а други у 5. минуту из полуконтре када је са средине терена прелепим фелшираним лобом погодио мрежу истрчалог голмана Шкотске Маршала.

После комплетираног првог кола у групи Д ЧЕшка и Енглеска имају по три бода, а Хрватска и Шкотска су вез бодова.

Друго коло на програму је за четири дана када се на Хемпден парку сасртају Чешка и Хрватска, док се на лондонском Вемблију игра острвски дерби Енглеска - Шкотска.

Евентуалним победама, Енглези и Чеси би обезбедили пролаз у нокаут фазу.

Погледајте у галерији како је Маршал завршио у мрежи покушавајући да спречи погодак:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

52. минут - КАКАВ ГОЛ ШИКА! Други погодак на утакмици постигао је нападач Леверкузена и то са центра! Маршал је истрчао, севнула је левица и имамо једна од најлепших голвоа на Европским првенствима уопште, а свакако најлепши на овом.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

42. минут - ЧЕСИ ВОДЕ! Цоуфал одлично центрира, а Шик доводи кнедличке у вођство ударцем главом.

31. минут - Најбоља шанса на утакмици. Робертсон шутира са ивице шеснаестерца, а Вацлик врхобвима прстију избија лопту у корнер

13. минут - Опет су покушали Чеси. Калас је извео слободан ударац са десне стране, али је убачена лопта завршила у гол-ауту.

10. минут - Ево и покушаја Чешке. Шик је лоше захватио лопту.

6. минут - Прилику за Шкотску имао је Мекгин, али се није најбоље снашао па је Калас изблокирао његов покушај.

2. минут - Робертсон пробија по левом крилу, али је лоше центрирао.

Почела је утакмица.

ШКОТСКА - ЧЕШКА 0:1

(Шик 42')

Стадион: Хемпден Парк

Гледалаца: око 12.000

Судија: Данијел Зибер (Немачка)

ШКОТСКА (5-3-2): Маршал - Хенли, Купер, Хендри - О'Донел, Армстронг, Мекгин, Мектомини, Робертсон - Дајкс, Кристи

ЧЕШКА (4-2-3-1): Вацлик - Цоуфал, Челустка, Калас, Борил - Соучек, Крал - Масопуст, Дарида, Јанкто - Шик

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08