ШОЛАКУ НОВАЦ ПРЕЛИВА: После Саутемптона спреман да купи хрватски клуб

Марко Паунић
Марко Паунић

11. 02. 2022. у 08:22

КУПОВИНОМ енглеског фудбалског прволигаша Саутемптона, Драган Шолак се није зауставио.

ШОЛАКУ НОВАЦ ПРЕЛИВА: После Саутемптона спреман да купи хрватски клуб

Фото: В. Н.

Према писању хрватских медија, контроверзни бизнисмен постаје власник Истре, клуба који се такмичи у тамошњој првој лиги.

- Његово се име посебно спомињало прошлих месеци када су се коалицијски партнери у пулској власти (од 2021. године) разишли око пројекта Маx Стоја. Шолак је већ тамо власник великог трговачког центра, који је изграђен у простору напуштеног каменолома, а налази се у зони туристички атрактивне четврти Стоја и близу вредне бивше војне зоне Музил. Поред трговачког центра план је изградити велики хотел, стамбено пословни комплекс, те врло атрактивни пројект Филмског студија. По тим најавама у њима би се снимале серије и филмови, те би се развио пројект регионалног "стреам играча” по узору на Нетфликс.

Из Загреба чине све да Шолаку направе простор и узме Истру, али, наравно, главну реч у питању Истре 1961 има групација Баскониа-Алавес, која већ три и по године практично сама финансира клуб. До сада су Баски утрошили у санацију клуба и њену годишњу финансијску мирноћу нешто изнад 11 милиона евра. Они од првог дана понављају да је Истра 1961 за њих дугорочни пројект и треба признати да се тако и понашају.

Друга је ствар што су разочарани односом Града Пуле, који не жели да им дозволи да граде фудбалски камп. Баски би због тога могли да одустану од Истре 1961? И због тога би пишу Хрвати могли да продају клуб, а Шолак чека као запета пушка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОПУШТЕНА УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј

"ОПУШТЕНА" УТАКМИЦА: Бивши прваци Немачке играју без притиска, али Дортмунд би могао остварити леп јубилеј

БОРУСИЈА Дортмунд ће у последњем колу Бундеслиге гостовати Вердеру на "Весер стадиону" (15.30) жељна да сезону заврши са највећим бројем бодова још од 2018. године и тако докаже да је доста напредовала под Ником Ковачем.

16. 05. 2026. у 07:00

БАРСЕЛОНА ШИРОМ ОТВОРИЛА ВРАТА СРБИНУ! Душан Влаховић је ово чекао целог живота!

БАРСЕЛОНА ШИРОМ ОТВОРИЛА ВРАТА СРБИНУ! Душан Влаховић је ово чекао целог живота!

Најновије вести које су везане за фудбалске трансфере тичу се, можда, и нападача фудбалске репрезентације Србије: Душан Влаховић могао би да заигра на скроз неочекиваном месту. А једном од најславнијих када се ради о овом спорту.

16. 05. 2026. у 16:07

Коментари (0)

СРПКИЊА ШОКИРАЛА АМЕРИКУ: Натерали је да оде у Канаду, а после освете саиграчице вичу: Срби су то! (ВИДЕО)