НЕМА МИЛОСТИ ЗА СРБИНА: Лука Јовић уопште није требало да игра за Реал против Атлетика, али га је тренер натерао
ЛУКА Јовић је у после три месеца коначно осетио какав је осећај играти под светлима рефлектора и пред пуним трибинама изаћи на један меч Примере. Тренер Реала Карло Анћелоти му је указао шансу у великом шпанском дербију против Атлетика из Мадрида. Ипак, разлог томе што је провео нешто више од 60 минута на терену није то што га стратег "краљевића" види у дугорочним плановима. Изјава Карла Анћелотија само ће разљутити љубитеље фудбала у Србији.
FOTO: Tanjug/AP
Наиме, видети Јовића јуче у стартних једанаест, у неким другим околностима била би радосна вест, али испоставило се да је српски голгетер био само "жртвенo јагње".
- Маријано је најпре био замишљен као стартер. Али се није осећао најбоље, пожалио ми се на нелагодност у тетиви колена, иако су претходно тестови показали да је у све у реду. Јовић са друге стране је имао гастроентеритис (упалу желуца и црева, често праћену проливом) јуче. И, послао сам га на терен. Карима Бензему нисам желео да уводим у игру, још је уморан од полуфинала Лиге шампиона - рекао је тренер Реала, после пораза од Атлетика.
Фото: ЕПА
Томе је додао и следеће:
- Приоритет ми је био, да бих избегао веће проблеме, да на терен пошаљем оног ко има мање (проблеме) - закључио је Анћелоти.
И, у тим његовим речима, а пре свега потезу да Јовића пошаље на терен, види се суровост модерног фудбала, на делу.
Србин који се не осећа најбоље се "баца у ватру", само како би се друге "звезде одмарале". Јовић је коначо добио шансу да се докаже, али колико је уопште било реално да покаже свој њух за гол када игра са здравственим проблемом, и то након три месеца без озбиљног такмичарског фудбала? Тешко.
Италијански стратег очигледно има своје приоритете, а Лука Јовић је у његовим плановима само када нема никог другог на располагању.
Била је ово само још једна потврда да су дани "Звездиног детета" у престоници Шпаније одбројани, што данас најављују и поједини шпански медији.
БОНУС ВИДЕО: Рамбо Петковић заиграо за Реал Ниш у Сићеву
Препоручујемо
ШПАНСКИ МЕДИЈИ "САХРАНИЛИ" СРБИНА: Лука Јовић заиграо у мадридском дербију, а оцена...
09. 05. 2022. у 18:07
"ОН ЈЕ НАЈБОЉИ НА СВЕТУ!" Новак Ђоковић и изјава о којој прича цео свет
09. 05. 2022. у 19:46
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!
Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.
15. 04. 2026. у 07:15
Мајкл Џордан у неверици због Србина: Ево шта је сад урадио Никола Јокић
Никола Јокић бриљира на НБА паркетима, другу годину заредом је обезбедио да заврши лигашки део сезоне са трипл-дабл просеком у статистици, а америчка јавност као да се тек сада упознаје - колико је нестваран српски кошаркаш.
20. 04. 2026. у 19:45
Колику пензију има Ангела Меркел? Бројка ће вас изненадити! А то није крај - једна ствар донела јој богатство
АНГЕЛА Меркел у пензији живи боље него икад!
20. 04. 2026. у 12:46
Коментари (0)