ОСМИЦОМ У ФИНАЛЕ КУПА: Звезда згромила Нови Пазар, против Партизана за трофеј (ВИДЕО)

Ч. В.

11. 05. 2022. у 20:25

ИГРА мачке и миша. Црвена звезда је згромила Нови Пазар у полуфиналу Купа Србије и осмицом (8:0) заказала нови двобој са Партизаном у коме ће бранити пехар 26. маја.

Домаћин великог финала одредиће се жребом и биће реприза прошлогодишњег. Тада су се радовали црвено-бели после бољег извођења једанаестераца, а ово ће бити четврти двобој вечитих ове сезоне. На три претходна, Звезда је једном славила, док су два два завршена ремијем.

Mеч са Пазарцима за црвено-беле је послужио као шутерски тренинг, прилика да нападачи шампиона прецизно подесе нишанске справе. Било им је лако, јер нису имали достојног ривала, иако се радило о полуфиналу најмасовнијег такмичења. Можда ће ова утакмица ући у анале као прву у којој је Звезда већ у 23. минуту водила са 5:0.

Да ће Звезда бити офанзивна и опасна, видело се у избору Дејана Станковића да у први тим још од меча са Ренџерсом истури двојицу нападача Охија и Павкова. Решетање Пазараца почело је у шестом минуту, Бен је искористио зицер и најавио потоп гостију, који су се у нередних петнаестак минута осећали као да се налазе на стрелишту. Норвежанин Охи је у 12. из једанаестеца дуплирао вођство, па је погодио и у 20. минуту. Пре тога је Милан Павков посла пројектил у углић, да би Мирко Иванић ефектном "кифлом" у 23. мимнуту зачионио петицу.

После тога је домаћин смањио гас, па је поштедео Пазарце још већих мука до краја првог дела. Али, тамо где је стао у првом, наставио је у другом делу.

Наставак меча обележили су млади фудбалери шампиона Србије. Дебитантске голове постигли су Никола Станковић који се два пута уписао у стрелце и Петар Станић чији гол је право мало ремек дело.

Црвено-бели сада имају још два меча у Суперлиги. Најпре у недељу од 18.30 гостују Напретку у Крушевцу, а потом у последњој рунди дочекују Вождовац.

Друго полувреме: Ц. звезда - Нови Пазар 8:0

90' - Крај утакмице!

89' - Нови гол за Станковића. Мотика је издржао дуел са једним играчем Новог Пазара, додао лопту до младог саиграча, а овај одличним ударцем успео други пут да се упише у стрелце.

81' - Мајсторија Станића. Фантастичним ударцем млади везиста Звезде је донео предност од 7:0 црвено-белима.

75' - Држе црвено-бели лопту у ногама и чувају резултат и чекају да се утакмица заврши.

62' - Последње две промене извшрио је тренер Звезде. Марко Гобељић и Петар Станић су добили шансу, а меч је готов за Александра Драговића и Мирка Иванића.

57' - Нови пенал за домаће. Лопту је на белу тачку наместио млади Станковић и постигао првенац у сениорском тиму Црвене звезде. Прочитао је урадац Вујанац, али није могао да одбрани лопту.

49' - Прошао је Киковић по десној страни, ошто центрирао по земљи. Ипак, пратио је то Милан Борјан и лако покупио лопту.

46' - Почело је друго полувреме, а Дејан Станковић је у игру убацио три бонус фудбалера. На терену су Андрија Радуловић, Никола Станковић и Немања Мотика, док је меч готов за Милана Родића, Славољуба Србина и Охија.

Прво полувреме: Ц. звезда - Нови Пазар 5:0

45+1' - Крај првог полувремена!

45' - Могло је лако да буде 6:0. Павков је изашао сам пред гол ривала. Но, успели су гостујући играчи да га стигну и спрече да га се по други пут упише у стрелце.

42' - И даље се игра на половини Новог Пазара. Ипак, Звезда од петог гола не ствара много прилика. Стали су на лопту изабраници Дејана Станковића.

23' - Пукла је петарда на "Маракани". У стрелце се уписао и Мирко Иванић. Примио је лопту на левој страни, наместио се и одличним ударцем погодио даљи угао гола Новог Пазара.

20' - Невероватна игра Звезде. Охи се други пут уписао у стрелце. Сударили су се голман Вујанац и Зимоњић. Зналачки је то искористио нападач црвено-белих и постигао нови гол.

15' - Нови гол домаћина. Лопта је стигла до Павкова, он се сјајно наместио и фантастично погодио са неких 20 метара. Никакву шансу није имао Вујанац.

13' - Дуплирала је предност Црвена звезда. Охи је био прецизан са беле тачке. Управо је Норвежанин изнудио казнени ударац, пошто је лопта после његовог ударца главом у руку погодила једног играча гостујућег тима.

6' - Звезда је повела преко Ел Фарду Бена. Одличан пас у простор добио је од Павкова, а играч са Коморских Острва је сјајно "боцнуо" лопту преко Вијанца и довео црвено-беле до вођства.

3' - Још једна добра прилика за Звезду. Канга је добро извео слободан ударац, главом је тукао Павков, али био је добро постављен голман Новог Пазара и сачувао је мрежу.

2' - Одмах опасност по гол гостију. Канга је центрирао, а Драговић је шутирао главом, но лопта је отишла преко гола, па Вујанац није морао да реагује.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Црвено-бели у овај меч улазе као апсолутни фаворити, а данашњи ривал веома лежи изабраницима Дејана Станковића.

Наиме, Звезда је у два овосезонска дуела у Суперлиги победила Нови Пазар са 4:0 и 5:0, па би све осим победе актуелног браниоца трофеја у најмасовнијем такмичењу било велико изненађење.

Црвено-бели ће ову утакмицу почети без бонуса. Страхињу Ераковића мења Радован Панков, а у нападу ће заједно играти Милан Павков и Охи.

Састави:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Борјан - Пичини, Панков, Драговић, Родић - Бен, Канга, Иванић, Срнић - Охи, Павков.

НОВИ ПАЗАР (4-5-1): Вујанац - Влајковић, Зимоњић, Рубежић, Јоксимовић - Лончар, Делимеђац, Исламовић, Чечарић, Јовић - Димић.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?

ЕРДОГАН ЛУПИО ШАМАР НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

ЕРДОГАН "ЛУПИО ШАМАР" НЕМЦИМА! Председник Турске их прозвао за прикривање нацизма после скандала фудбалера на ЕУРО 2024!

Турска је прошла у четвртфинале Европског првенства у фудбалу головима неочекиваног јунака, а баш он, дефанзивац Мерих Демирал изазвао је велики скандал због ког се страсти не смирују ни трећи дан. Штавише, сад је реаговао и председник Турске, Реџеп Тајип Ердоган. И то нимало безазлено.

05. 07. 2024. у 19:08