"ПИКСИ ЈЕ НАШ, ГИНУО ЈЕ ЗА ЗВЕЗДУ": Легенда црвено-белих оштро одговорила "делијама"
БУРА коју је изазвало велико финале Купа Србије не стишава се и даље. Прелепи голови, борба за престиж, одлазак тренера Партизана Александра Станојевића али и транспарент упућен селектору фудбалске репрезентације Србије, Драгану Стојковићу Пиксију, обележили су минуло финале.
FOTO: M. Vukadinović
Наиме, најватреније присталице шампиона Србије имале су поруку за селектора наше земље.
"Делије" су показале да нису пријатељски настројени према петој звездиној звезди.
- Никада није била твоја, ти никада ниси био наш. Деценијског потопа после тебе, сећа се сваки звездаш. Сајонара - писало је на транспаренту који се нашао на северној трибини.
Поводом догађаја у разговору за "Курир" огласио се и Владимир Цветковић, један од најбољих кошаркаша у Историји Црвене звезде и бивши функционер клуба из Љутице Богдана.
Инстаграм / markoo
- Нисам био на стадиону четвртак увече. Није ми јасан разлог. Пикси је велико српско, светско и Звездино име, не знам зашто је то тако. Он је Звездина звезда, заслужено. Не одлазим на стадион из здравствених разлога, не могу ништа конкретно да кажем, сем да ми је чудно- почео је причу Цветковић и наставио:
- Ја само знам да је Пикси сваки меч у Звезди гинуо! Није битно да ли смо играли против неког европског клуба, или нашег нижелигажа. Увек је улагао себе, с правом је био један од најбољих, увек. Био је срчан играч позната је то ствар, то може да се провери. Пикси финале у Барију није хтео да игра. Знам то веома добро, сећам се тих дана. Тај циклус на путу ка европској титули био сам уз екипу, седео на клупи. Знам, да кад је Пикси ушао у игру у Барију, наши су се играчи следили. Одиграо је тај продужетак лежерно, а одбио је да пуца пенал. Против нас, против своје Звезде! То доста говори о његовом односу према клубу.
FOTO: Z. Knežević
Владимир Цветковић је бивши југословенски кошаркаш и спортски функционер. Један од најбољих кошаркаша у историји Црвене звезде и репрезентативац Југославије. Као генерални секретар фудбалског глуба заједно са Драганом Џајићем био је најзаслужнији за окупљање екипе која је постала шампион Европе и света.
БОНУС ВИДЕО: Селектор Драган Стојковић Пикси стигао на "Маракану" пред Куп Србије
Препоручујемо
ЂОКОВИЋ САВРШЕНОМ ПОЕЗИЈОМ ДО ЧЕТВРТОГ КОЛА: Словенац у улози спаринг партнера сјајном Новаку!
27. 05. 2022. у 17:05 >> 17:19
НИКОЛА ЈОКИЋ СРУШИО СВЕ РЕКОРДЕ! Србин постаје најплаћенији играч у историји НБА лиге
27. 05. 2022. у 17:35
СРАМ ГА БИЛО, СРБИ ГА СПАСАВАЛИ ОД АЛБАНАЦА: Боровчанин жестоко одговорио Кличку, некадашњем великом пријатељу
27. 05. 2022. у 10:40 >> 10:46
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака
"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.
10. 03. 2026. у 07:10
ШТА ЋЕ РЕЋИ ЈЕЛЕНА?! Ево шта је Арина Сабелнка радила Новаку Ђоковићу у Индијан Велсу (ВИДЕО)
Најновије вести везане за АТП Индијан Велс 2026, турнир на коме данас наступа и Новак Ђоковић, нису уобичајене.
09. 03. 2026. у 15:39
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (5)