"СТОЈКОВИЋ ЈЕ НАЈБОЉИ СРПСКИ ГОЛМАН": Бивши фудбалер импресиониран партијама некадашњег чувара мреже "орлова" (ВИДЕО)

11. 06. 2022. у 17:02

МИРКО Поледица, некадашњи фудбалер и председник синдиката професионалних фудбалера прокоментарисао је питање које је предмет дугогдишњих дискусија у Србији, а то је ко је најбољи голман наше земље.

СТОЈКОВИЋ ЈЕ НАЈБОЉИ СРПСКИ ГОЛМАН: Бивши фудбалер импресиониран партијама некадашњег чувара мреже орлова (ВИДЕО)

FOTO: N. Paraušić

Пре више од 12 година основан је Синдикат професионалних фудбалера "Независност", који обезбеђује бесплатну правну заштиту, бесплатан тренинг камп за играче без уговора, бави се колективним преговарањем, помаже члановима у време штрајка, као и у случајевима отпуштања са посла. Председник тог синдиката је управо Мирко Поледица.

Познат је као човек без длаке на језику, који увек транспарентно изражава свој став, па је тако прокоментарисао сјајну форму некадашњег чувара мреже "парног ваљка" али и Врвене звезде,Владимира Стојковића. Он тренутно наступа у лиги Саудијске Арабије за клуб који је освојио тамошњи Куп краља, Ал-Фајах. Српски голман показао је да и у позним играчким годинама има "рефлекс мачке", на шта се осврнуо и Поледица на свом твитер профилу.

- Стојке са 39 година и даље без конкуренције најбољи српски голман.

Стојковић је дебитовао на голу "орлова" давне 2006. године, када је на клупи седео Хавијер Клементе. Од тада је уписао 84 наступа за националну селекцију. 

Бонус видео: Катар - обилазак необичног стадиона за Светско првенство

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?

ЗЛАТНА ПРИЛИКА ЗА ТОТЕНХЕМ И ЈУНАЈТЕД: Ко ће спасити своју катастрофалну сезону и изборити Лигу шампиона?

У дуго очекиваном финалу Лиге Европе, гледаћемо обрачун енглеских великана, Тотенхема и Манчестер Јунајтеда. Меч се игра на "Сан Мамесу" и почиње у 21:00. Оба тима су имала катастрофалне сезоне, али вечерас имају прилику да освоје европски трофеј и обезбеде пласман у Лигу шампиона, па можемо очекивати велику борбу и веома занимљив сусрет у Билбау.

21. 05. 2025. у 07:30

ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА! Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему

"ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА!" Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему

Дамир Докић је умро. Та вест је данас обишла планету, и то не само због њега као засебне личност, већ и због чињенице да је његова ћерка Јелена Докић. А управо је она у једној емисији наговестила кроз какав је пакао прошла током играчке каријере..

20. 05. 2025. у 22:21

Коментари (3)

ТУКАО МЕ ЈЕ И ПОНИЖАВАО ОД ПРВОГ ТРЕНИНГА! Дамир Докић је умро, ово је ћерка Јелена рекла о њему