ОВОГ ЧЕСТО НЕМА НИ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Фантастичан дуел ТСЦ - Партизан, црно-бели тријумфовали на чудесан начин (ВИДЕО)

Новости онлине

06. 11. 2022. у 21:23 >> 21:24

ПАРТИЗАН је губио, па водио, онда испустио предност, па ипак (заслужено) победио у фантастичној утакмици 18. кола МоззартБет Суперлиге Србије у којој је гостовао трећепласираном ТСЦ-у: Бачка Топола је видела сјајан дуел, који је завршен тријумфом црно-белих од 2:3 (1:1), чиме се екипа из Хумске вратила на седам бодова заостака за водећом Црвеном звездом, која је раније током дана победила Младост са 2:0.

После успеха на међународној сцени, а изборено европско пролеће у Лиги конференција то јесте, црно-бели су у дуел са тимом који је тик иза њих на табели ушли таман за толико испод нивоа максималне концентрације, да су одмах за то кажњени.

Већ у другом минуту одличну акцију домаћих могао је Ђаковац да искористи да, после добијања дугачког додавања, матира голмана Поповића, али иако је отишао исувише лево, одлично се снашао: окренуо се и проиграо Раткова који је својим четвртим голом у сезони донео предност ТСЦ-у.

Деловали су од тог тренутка (прилично дуго) прилично смушено играчи тренера Гордана Петрића, који нису имали одговор на формацију и тактику екипе из Бачке Паланке. Јер, не само да су изабраници Жарка Лазетића савршено "покривали" све директне ривале, већ су одличном кретњом и великом борбеношћу брзо и преузимали посед. Деловали су толико импресивно, да су после 30 минута игре имали лопту чак 65% времена.

Али, то, само по себи, не доноси добар резултат, што им је Партизан доказао у самој завршници првог полувремена. Играо се 42. минут када је дотад изврсно чувани Рикардо одлично прихватио лопту с десног крила, заградио се и "одложио" је Бибрасу Натху а овај сјајно одмереним, лукавим ударцем по земљи, поравнао резултат.

Петрић је решио да "промеша карте" током великог предаха, па је уместо неочекиваног дебитанта Илића убацио Баждара, а уместо ратоборног повратника Данила Пантића, коме се нису свиђале поједине одлуке судија, увео у игру Менига. Офанзивнија поставка Партизана јесте стварала већи притисак на одбрану супарника, али и отварала нешто шири простор у његовој одбрани, па је шанси било на обе стране.

Прву су искористили црно-бели, који су у 71. минуту преокренули када је Натхо извео корнер, а лопта се одбијала у казненом простору ТСЦ-а све док није стигла пред Саничанина коју ју је "закуцао" у мрежу за 1:2.

Међутим, непуних десет минута касније, Лазетићев "џокер" с клупе, Мирчевски, побегао је одбрани црно-белих и, савршену асистенцију Цветковића са десног крила, претворио у изједначење.

Утакмица је тада почела да бива спектакуларна, јер су оба такмаца заиграла спуштених гардова, те су посла имала обојица голмана. Једини је, међутим, капитулирао одлични Илић пред мрежом домаћих, и то када га је на феноменалан начин у 86. минуту савладао капитен Партизана, Слободан Урошевић, изузетним слободним ударцем.

У преосталом времену и ТСЦ и Партизан су имали нове прилике за погодак, а то што се мреже више нису тресле уопште није умањило утисак да су љубитељи фудбала могли да уживају у изузетној представи после које је, како то обично бива, само једна страна могла да буде задовољна. А славили су црно-бели - заслужено, јер су се издигли из сопствених проблема и надиграли надахнутог ривала.

КРАЈ! ТСЦ - Партизан 2:3

90' - Играће се четири минута надонаде. Још три су преостала.

90' - Велика прилика за ТСЦ! Резервиста Вукић је промашио лопту, тј. лоше је захватио, након што га је Мирчевски проиграо с десне стране напада.

89' - Какав меч... Фантазија од фудбала у завршници. Мениг је одлично шутирао, голман Илић успео да избаци у корнер лопту која је ишла тик испод пречке!

88' - Андрија Павловић мења Рикарда у екипи Партизана. Недуго затим, Траоре улази уместо Натха.

85' - Фантастичан гол Урошевића из слободног ударца, води Партизан са 2:3!

84' - Слободан ударац за Партизан, са нешто више од 20 метара, скоро по средини гола. Добра прилика за доброг извођаача слободног ударца, а у Партизану је Натхо највећи мајстор за овакве прекиде. Мада је и Урошевић ту, јер је позиција можда боља за играча који радије шутира левицом.

82' - ШТОПЕР ПАРТИЗАНА У МАНИРУ РАСНИХ ГОЛГЕТЕРА: Погледајте како је Синиша Саничанин пробушио голмана ТСЦ-а (ВИДЕО)

81' - Десетак минута после вођства Партизана, изврсна акција домаћих омогућила је резервисти Мирчевском да из петерца, где је умакао свом чувару, дође први до ниско упућене лопте с десне стране и постигне гол.

80' - Гол! ТСЦ је изједначио! Резултат је 2:2.

79' - НАтхо добија жути картон

77' - ПАРТИЗАН ДО ВЕЛИКОГ ПРЕОКРЕТА: Погледајте како је Синиша Саничанин пробушио голмана ТСЦ-а (ВИДЕО)

76'  - Кувељић, који је оставио солидан утисак, уступа место искусном Томановићу у екипи ТСЦ-а.  Милосављевић игра уместо Стојковића.

72' - Грме сада "гробари" са трибина стадиона у Бачкој Тополи, а играчи ТСЦ-а улазе из грешке у грешку. Нова брзо изгубљена лопта, нови прекршај над играчем Партизана, па нови центаршут Натха, овог пута с леве стране. Сада је одбрана домаћих интервенисала добро.

70' - Мења Жарко Лазетић. Мирчевски улази у игру уместо Саше Јовановића.

69' - ГОЛ! Води Партизан! Изборио је Партизан корнер с леве стране, а после гужве и "шетње" лопте кроз казнени простор ТСЦ-а, до ње је дошао Саничанин који ју је "закуцао" у мрежу - 1:2!

66' - Велика прилика за ТСЦ! Саша Јовановић се стуштио по левој страни и пробао да десном ногом, спољном ивицом копачке, постигне леп гол - али та атракција није уродила плодом. Помоћни судија је показао офсајд, а на поновљеном ТВ снимку се чинило да недозвољене позиције није било, па би, да је поготка било, ВАР морао да одлучује.

64' - Баждар је шутирао са 20-ак метара, по земљи. Лопта је прошла кроз "шуму ногу" - а отишла покрај даље стативе, у гол-аут.

60' - Распламсала се борба. Пршти све од дуела. Сада овај меч, због обостране агилности, апсолутно оправдава епитет дербија кола.

56' - Антонић, играч ТСЦ-а, пада у казненом простору Партизана јер је, ишчекујући корнер с леве стране, имао судар главом са високо подигнутом руком једног од ривала. Судија се није оглашавао.

53' - Уздаси на трибинама у Бачкој Тополи. С разлогом, одличан волеј је извео Ратков на десној страни напада ТСЦ-а, но изврсно постављна одбрана Партизана блокирала је тај атрактиван шут.

50' - Мало је "живља" игра на почетку другог полувремена него што је то било у већем делу првог. Борбенији су и једни и други, а црно-бели покушавају да бржим акцијама дођу пред гол ривала. Брже игра и ТСЦ када дође до лопте, па и одбране имају више посла.

48' - После минут прекида, меч је настављен. Вујачић је мало јаче у скоку ударио стрелца јединог гола за ТСЦ, Раткова, па је лопта припала домаћинима.

47' - Припретили су црно-бели центаршутем, после ког је дошло до прекида меча јер се повредио један од играча ТСЦ-а.

46' - Почело је друго полувреме.

Мења Гордан Петрић већ на полувремену утакмице. Млади Баждар мења Илића, а Мениг ће играти уместо Данила Пантића у екипи Партизана.

МАЈСТОРИЈА БИБРАСА НАТХА: Овако је Израелац прелепим голом поравнао резултат у Бачкој Тополи (ВИДЕО)

Крај полувремена. Није Партизан блистао, али је дошао до изједначења после боље игре у завршници овог, уводног дела меча. ТСЦ је оставио одличан утисак више од пола сата, но потом је препустио иницијативу црно-белима, који су то успели да крунишу голом за 1:1.

44' - Буни се Данило Пантић. Добио је жути картон, а он сматра да је ривала ударио по нози "у жару борбе за лопту".

43' - До десетог гола (на 16. овосезонском мечу) Натхо је дошао након што је с десне стране Рикардо Гомеш примио лопту, одлично се заградио и одложио лопту за везисту Партизана који је врло лукаво, не толико јако колико прецизно, пласирао "бубамару" у доњи десни угао гола домаћих.

42' - Бибрас Натхо даје гол! Партизан је изједначио - 1:1!

37' - Прва озбиљнија ситуација пред голом ТСЦ-а, и то у 37. минуту. Натхо је добро "повукао" напад, додао десно Диабатеу, но недовољно добро је шутирао љубимац "гробара" - који још увек чека на дебитантски суперлигашки гол.

36' - Аух, какав старт Цветковића над Урошевићем. Клизећи старт, али са високо подигнутом ногом, којом је капитена Партизана ударио по бутини. Неким чудом - нема жутог картона. Урошевић се придигао, наставиће да игра.

33' - Дибате је изнудио прекршај ривала на око 25 метара, нападајући по десном крилу. Натхо је потом центрирао добро, а стрелац јединог гола, Ратков, главом спречио да црно-бели поведу - избацио је лопту у корнер.

30' - После 30 минута игре, статистика каже: ТСЦ је имао лопту у свом поседу 65% времена. Не дешава се ово често Партизану.

26' - Црно-бели не успевају сада више ни да задрже лопту на дуже од 30-ак секунди. Бар у ових последњих 3-4 минута. ТСЦ, са друге стране, прети и кратким додавањима кроз средину, и покушајима центаршутева. За сада бољи утисак оставља домаћин од госта. Уз поменуто вођство.

22' - Партизан још увек не успева да проигра на прави начин ни Рикарда Гомеша, а ни Диабатеа који је у минулим утакмицама бриљирао на деснокрилној позицији. Тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић припремио је за њих план који, до овог тренутка, беспрекорно функционише.

18' - ТСЦ стрпљивом игром контролише збивања на терену. Када има лопту, не срља већ врло полако и пажљиво гради своје акције, а када Партизан напада, одбрана домаћих не паничи. На све то, екипа из Бачке Паланке успева да заустави и дуга додавања ривала, и она краћа, када се лопта већ приближи казненом простору. Импресивно делује игра трећепласиране екипе на табели МоззартБет Суперлиге.

12' - ТСЦ се мало ослободио притиска црно-белих, који није уродио плодом. И даље Партизан има већи посед лопте, али засад без шансе за изједначење. Добро је и псотављена, а још боље и реагује одбрана домаћих на све покушаје гостију из Београда.

9' - ШОК ЗА ПАРТИЗАН: Овако је ТСЦ експресно повео у дербију Суперлиге Србије

5' - Партизан покушава да што пре узврати ударац. Предњачи у налетима Данило Пантић, а и с њим на левој страни Урошевић. Ипак, бедем ТСЦ-а засад све те покушаје зауставља.

3' - Сјајна "дубинска" лопта омогућила је Ђаковцу да избије пред голмана Партизана, Поповића, али је отишао исувише у лево. Онда се, прибрано, окренуо у близини угла петерца, видео да прилази и Ратков, те га проиграо, а овај прецизним ударцем донео 1:0 екипи из Бачке Паланке.

2' - ГОЛТСЦ води од другог минута!

1' - Утакмица је почела!

18.45 - Тренер црно-белих, Гордан Петрић, решио је да у стартну поставу уврсти младог дефанзивца, Михајла Илића, а у "почетних 11" нашао се и Данило Пантић.

18.44 Ево и састава:

ТСЦ: Илић, Стоковић, Јовановић, Антонић, Стојић, Кувељић, Цветковић, Петровић, Илић, Ђаковац, Ратков

Партизан: Поповић, Урошевић, Саничанин, Илић, Живковић, Вујачић, Фејса, Пантић, Натхо, Диабате, Рикардо Гомеш

Уочи меча

Гордан Петрић, тренер Партизана, дан пред меч је овако говорио о овом дуелу:

- Сам амбијент на стадиону је европски. ТСЦ није изгубио претходних 12 утакмица. Мораћемо добро да се намучимо, да урадимо пар домаћих задатака. Потрошили смо доста енергије у претходне две-три недеље и то се види по играчима. На стручном штабу је да састави најбољи тим, који ће сутра изаћи на терен и узети бодове, истакао је Петрић.

Додао је да га не брину претходни дуели ТСЦ-а и Партизана.

- Не брине ме што нам је ТСЦ у прошлој утакмици узео бодове. Играчи су ван тог филма. Врло је битно да ми данас на тренингу сагледамо са којим тимом располажемо. Филиповић и Белић неће играти. Морамо да направимо неке рокаде. Са каквом год поставом да игра ТСЦ, њих ће на терену бити 11 исто колико и нас. Не видим где могу да нас изненаде, закључио је тренер Партизана.

Упитан је и кога би желео да извуче у Европи.

- Волео бих да извучемо Лацио јер је леп град, а добре су и пице и шпагете. Сви противници су квалитетни. Волео бих Лацио, рекао је Гордан Петрић и насмејао све присутне.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ДУШАН ТАДИЋ У ЕКСТАЗИ: Истанбулски гигант је преко лета формирао врхунски тим и спреман је да се врати у Лигу шампиона

У оквиру другог кола квалифкација за Лигу шампиона састаће се Лугано и Фенербахче. Први меч се игра вечерас на "Стокхорн арени" у Туну и почеће у 20.30.

23. 07. 2024. у 07:45

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски шпијуни и саботери не могу на Олимпијске игре Париз 2024!

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски "шпијуни и саботери" не могу на Олимпијске игре "Париз 2024"!

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од "споредних" ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света олимпизма, јер је из Француске стигла нова забрана за неке Русе који су се увелико спремали у Париз, на овогодишње Олимпијске игаре.

22. 07. 2024. у 15:22

МУЖА ИСПОЛИВАЛА КЉУЧАЛОМ ВОДОМ: Умро у најгорим мукама - када се открило зашто, људи тражили њено ослобађање

ИМЕ Коринe Смит многи повезују са женом која је одлучила да свесно жртвује себе због терора који су преживела њена деца, други је ипак зову бескомпромисном убицом.

22. 07. 2024. у 17:39