ПРЕМИНУЛА ЛЕГЕНДА ХАЈДУКА И ПАРТИЗАНА: Одлазак некадашњег репрезентативца Југославије

Филип Милошевић

17. 08. 2023. у 14:17

Легендарни фудбалер Партизана и Хајдука из Сплита Мирослав Бошковић Галеб преминуо је у 76. години живота.

ПРЕМИНУЛА ЛЕГЕНДА ХАЈДУКА И ПАРТИЗАНА: Одлазак некадашњег репрезентативца Југославије

Фото: Архива Новости

Фудбалску каријеру започео је у Задру, након чега је уследио одлазак у Хајдук из Сплита. У дресу „билих“ уписао је 405 наступа, постигао је 31 погодак. Две сезоне је носио дрес Партизана, после тога се опробао у француском Анжеу.

Каријеру је окончао у Синђелићу из Београда.

За репрезентацију Југославије дебитовао је 25. јуна 1968. године против Бразила.

БОНУС ВИДЕО: Арена сведочила сјајној игри Србије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

Наполи не одустаје од титуле: Кремонезе никада није славио на овог гостовању

НАПОЛИ у 35. колу Серије А дочекује Кремонезе на стадиону „Дијего Армандо Марадона“, у мечу који за домаћина има императив победе. Екипа Антонија Контеа жели да одложи могућу шампионску прославу Интера и остане у трци бар још једно коло. Ипак, после недавних киксева, титула је све даља.

24. 04. 2026. у 08:19

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Доналд Трамп је запањен: Италија одбила да иде уместо Ирана на Светско првенство у фудбалу!

Док се приводи крају (засад само двонедељно) примирје, услед ког је напад на Иран започет од стране САД и Израел прекинут, бар у овом тренутку, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

23. 04. 2026. у 20:00

Коментари (0)

Гласај за свој омиљени укус и сазнај да ли си у већини