СНОВИ СУ ЈЕДНО, РЕАЛНОСТ ДРУГО: Чукарички без Лиге Европе јер је Олимпијакос без милости (ВИДЕО)

Новости онлине

31. 08. 2023. у 21:52

Чукарички неће учествовати у групној фази Лиге Европе као ТСЦ, већ у Лиги конференција.

Screenshot: RTS

То је епилог двомеча "Чуке" и Олимпијакоса, који је после 3:1 на свом терену распршио снове београдског суперлигаша у првом полувремену реванша, завршивши га на крају са убедљивих 0:3.

Домаћину, који је играо овога пута на новом Градском стадиону Дубочица у Лесковцу, надања су почела да се распршују када су Грци кренули са раним опасним нападима, уз готово "безгрешну" игру у дефанзиви.

Уз само 29% времена с лоптом у поседу, а без иједног шута у првом делу лесковачког окршаја с црвено-белима са Пиреја, Чукарички је испрва имао среће што је његов голман Самуровић уз неколико сјајних интервенција спасавао мрежу.

Али, у 34. минуту га је матирао Масурас, на додавање дотад најбољег играча, Биела, после акције по десном крилу напада Олимпијакоса.

А онда, у школском примеру како се пробија супарнички бедем, пред сам крај полувремена дупли пас су одиграли Шпанац Пеп Биел и Родинеи, на чију асистенцију с десне стране је идеално одраговао његов поменути колега, који се дриблингом ослободио чувара и матирао дотад одличног голмана "брђана".

Коначних 0:3 у Лесковцу поставио је Рецос, ударцем главом у 52. минуту.

Олимпијакос ће, дакле, учествовати у групној фази Лиге Европе, а Чукарички се "сели" у Лигу конференција.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА ЗА ТВ ШПИЦЕ: Овако је Квинси Мениг постигао сјајан гол на мечу Војводина - Партизан

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00