"МНОГО ЈЕ ПИО, НИЈЕ СПАВАО КОД КУЋЕ": Како је Хрват препородио Немању Радоњића
Српски фудбалер Немања Радоњић је главни играч Торина. Момак који је морао да направи много више од своје каријере, али због бурног живота, нарочито када је имао мање од 20 година, није успео да се избори и да буде у највећим клубовима.

FOTO: EPA
Човек који је заслужан за његов одлазак 2014. године у Рому – Валтер Сабатини, некадашњи функционер Лација, Интера, Палерма, Сампдорије и "вучице" изнео је занимљиву причу о српском фудбалеру.
- Довео сам га као дете јер сам знао да има квалитет за Рому. Платили смо га 3.000.000 евра, а продат је касније Марсељу за 12.000.000 без одиграног минута у дресу Роме. Осећам велики жал због тога. Када сам одлазио из клуба, Радоњић је водио веома проблематичан живот. Много је пио и најчешће није спавао у тренинг кампу Роме, а тамо је је живео - присећа се Сабатини.
Ипак, Валтер је одао признање хрватском тренеру Ивану Јурићу за препород Србина који је пре 10 година могао да игра све ово што данас показује. И да данас има каријеру великих играча.
- Послао сам поруку Јурићу да му честитам на изузетном послу који је одрадио са Радоњићем. Да бисте Радоњића интегрисали у тим и направили однос са њима, потребан је "тежак" тренер. Он је бизаран и веома специфичан момак. Јурић је урадио огроман посао са аспекта психологије и дисциплине - каже Сабатини.

ОСОКОЉЕНИ ПАРТИЗАНОВИ КЛИНЦИ ИДУ У ПОЉСКУ ПО ПОБЕДУ: Олександрија је очајно одрадила припреме за нову сезону
ПАРТИЗАН гостује украјинској Олександрији у оквиру другог преткола Лиге конференције.
24. 07. 2025. у 10:21

"ДЕЛИЈЕ" НЕ МОГУ ДА ДОЂУ СЕБИ! Ванредно саопштење навијача Црвене звезде после оног што се десило на Маракани (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда представио је ново појачање - Марко Арнаутовић изашао је пред новинаре, а једно питање емотивно је погодило новог фудбалера црвено-белих. Тицало се Синише Михајловића, а реакција је била таква - да су због тога морале да се огласе и "делије", најватренији навијачи клуба с Маракане.
24. 07. 2025. у 17:15

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)