БОКАН ЗА "НОВОСТИ" О СЛУЧАЈУ ГЕНЕРАЛШТАБ: Блокадери нанели неизбројиву штету, најгоре што су унели раздор у породице
ПОВОДОМ уништене инвестиције, отказивања пројекта "Генералштаб" у који је био укључен Тарампов зет Џерард Кушнер, од стране блокадера огласио се и аналитичар и редитељ Драгослав Бокан.
Фото Петар Вујанић
Бокан је поручио да су „сви такозвани успеси блокадера везани за штету коју су направили нашој држави и народу кога тобоже представљају“.
Он је упитао колико је пута Србија морала да стане да би, како је навео, „они извели своје перформансе и блокирали саобраћај, часове, испите, живот“.
- Уносећи стрепњу, страх и правећи материјалну штету, круна њиховог деловања сада је успех у терању инвеститора највишег ранга у америчкој администрацији - рекао је Бокан.
Како је истакао, „није ствар само у 750 милиона евра, него у приступу и начину на који се ми односимо према тој Америци са којом треба да успоставимо много боље односе“.
- Сад су ето и то успели да блокирају. Они се радују док је штета поводом тога нарасла на неизбројиву количину новца и губитка њиховог пословног интереса и жеље да сарађују сад са нама - нагласио је он.
Бокан је указао да је уместо борбе за што боље односе са Америком, „да би Бондстил био ослобођен“, дошло до супротног процеса.
- Ми супротно ослобађамо те односе, те велике пословне шансе и успостављамо опет гард између нас и њих, иако су они пристали на то да се подигне меморијални центар у спомен жртава злочиначког НАТО бомбардовања, на том месту уз њихов хотел - рекао је Бокан.
Он је истакао да је тај успех државе „ретко ко помињао“, али да је сада и то нестало из јавне приче.
- Ето, сада је и тај меморијални центар избачен из приче и уништен пре него што је направљен - рекао је он.
Према његовим речима, „једног дана ће се многи кајати због овога“, када буду разумели шта су заиста урадили и какву су штету начинили, како у центру града, тако и на многим другим местима.
Бокан је посебно нагласио да је најтеже последице оставио раздор у народу.
- Једини што је горе од овог што су урадили сад са Трамповим кулама јесте то што су успели да унесу раздор у наш народ и раскол у породицама, где брат са братом често не разговара, деца са родитељима, дедови са бакама - рекао је он.
Како је закључио, „та врста мржње, отпора и уништења наше породичне тврђаве нешто је толико страшно да чак и превазилази уништење наше отаџбинске и државне тврђаве“.
- Опрости им Боже, не знају шта раде, али ми морамо да издржимо сва ова искушења и да доспемо до друге обале, до наставка наших живота упркос препрекама, мржњи и издајничком деловању оних који себе називају грађанима, а понашају се као непријатељи - поручио је Бокан.
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (19)