АРСЕНАЛ ВОДИО, ПА СТРЕПЕО: Нестварна игра Барнлија...

Александар Илић
Александар Илић

02. 12. 2023. у 18:42

ФУДБАЛЕРИ Арсенала славили су у 14. колу Премијер лиге.

АРСЕНАЛ ВОДИО, ПА СТРЕПЕО: Нестварна игра Барнлија...

ФОТО: Танјуг/АП

Стрепели су фудбалери Арсенала све до краја меча. Имали су два гола предности, у стрелце су се уписали Букајо Сака у шестом и Мартин Одегард у 13. минуту, а када је деловало да ће решетати мрежу Вулверхемтона

Када су сви очекивали убедљив тријумф - домаћини су стали, што је могло скупо да их кошта. Гости су преко Матеуса Куње у 86. минуту смањили на 2:1, али нису имали снаге за преокрет, па су три бода остала у Лондону.

Славио је и Барнли. Савладали су Шефилд 5:0, уписавши прву победу на домаћем терену.

Ово је уједно за њих била и прва победа у сезони на домаћем терену. Већ после првог полувремена Барнли је водио са 2:0 головима Џеја Родригеза у првом и Бруна Ларсена у 29. минуту.

Гости су на крају првог дела остали са десеторицом на терену пошто је искључен Мекбрни, те су до краја примили још три гола и претрпели убедљив пораз. У стрелце су се уписали још и Зеки Амдуни у 73, Лука Колеошо два минута касније и Џош Браунхил у 80. минуту.

Брентфорд је такође био успешан, пошто је савладао Лутон са 3:1. У првом полувремену није било голова, да би у наставку виђена чак четири.

Домаћи су у 49. минуту повели преко Нила Мопаја, да би седам минута касније предност дуплирао Бен Ми. Џејкоб Браун је у 76. минуту вратио наду гостима, да би Шелдон Баптиста у завршници меча донео свом тиму важна три бода.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕЗАМАПЋЕНА ДРАМА! Данас се одлучује питање првака Италије!

НЕЗАМАПЋЕНА ДРАМА! Данас се одлучује питање првака Италије!

ВЕЧЕРАС на терен излазе водећи тимови Серије А које дели један бод пред последње коло, првопласирани Наполи ће од 20.45 дочекати Каљари пред пуним трибинама "Дијего Армандо Марадоне", док ће у истом термину Интер гостовати Кому, а након прошлог викенда када су обе екипе "просуле" бодове сигурно је да нас очекује веома занимљиво вече.

23. 05. 2025. у 08:38

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео

РУСИ НИСУ ПРИХВАТИЛИ ЊЕГОВО ИЗВИЊЕЊЕ, И... Дејан Станковић је доживео оно што није желео

Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, имала "пуне руке посла" са српским стручњаком. Медији, наравно, јер је Станковићева екипа приређивала и сензационалне успехе, али и стропоштала се у финишу сезоне. Све је Србин "зачинио" понашњем због којег је (поново, и то сурово) кажњен.

22. 05. 2025. у 19:47

Коментари (0)

ЈОКИЋ ЋЕ И ГРАТИ ЗА СРБИЈУ НА ЕВРОБАСКЕТУ? Бићемо сила на Европском првенству, ово је потврда!