СУПЕРЛИГА ЋЕ ЗАЖИВЕТИ? Хаос у свету фудбала, нижу се саопштења клубова
Председник Барселоне Ђоан Лапорта најавио је да ће пројекат Суперлиге Европе своје премијерно издање имати 2025. године и рекао је да ће у њему учествовати Интер, Милан, Наполи, Рома, Олимпик Марсеј, Бенфика, Порто, Спортинг, Ајакс, Фејенорд, ПСВ, Андерлехт, Бриж, али и сви шпански клубови изузев Атлетико Мадрида.

Фото: EPA-EFE/Alejandro Garcia
То је изазвало лавину саопштења клубова које је Лапорта именовао као пионире новог такмичења, а међу првима је реаговала Рома која је демантовала било какву везу са Суперлигом.
- Рома још једном уверава да не подржава било какав пројекат у вези са такозваном Суперлигом. Клуб такође истиче да није није променио став у вези са овим, нити је ушао у преговоре о било ком пројекту изузев Европске клупске асоцијације и сарадње са УЕФА и ФИФА - саопштио римски клуб.
Слична реакција дошла је и од стране холандског Фејенорда.
- Инсистирамо да се нисмо обавезали, нити разговарали о могућем формирању Суперлиге или учествовању у њој, као што су неки инострани медији објавили. Према ономе што знам, постоје сумње око тога да ли је ова иницијатива добра идеја за клубове и за националне лиге. Кроз удружење клубова, наставићемо да размишљамо о будућности, о побољшањима унутар европског фудбала и о јачању позиције холандског фудбала. Наставићемо да активно пратимо ситуацију - стоји у пруци великана из Ротердама.
Јавио се и Олимпик Марсеј који је истакао да остаје при свом пређашњем ставу и подршци УЕФА такмичењима.
- Наша позиција је већ дефинисана у децембру и није промењена- објавио је једини освајач Лиге шампиона са тла Француске.
Подсетимо, Европски суд у Луксембургу донео је крајем прошле године пресуду којом је утврдио да су ФИФА и УЕФА незаконито спречавале клубове да оснују Суперлигу.Пројекат је првобитно најављен у априлу 2022, али је негативна реакција већине европских клубова угушила покушај да се ново такмичење офотми. Једино су Реал Мадрид и Барселона остали до краја верни овом пројекту, али за сада не постоји ни један клуб који им се јавно придружио.
БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА
Препоручујемо

''ДЕБАКЛ'' МЕСИЈЕВОГ ИНТЕР МАЈАМИЈА: Ал Наср без Роналда ''демолирао'' америчку екипу
01. 02. 2024. у 21:22

ТЕШКО ДА ЋЕ НОВАК ЂОКОВИЋ ДОЋИ, АЛИ... Руси позвали Нолета на велику спортску светковину
02. 02. 2024. у 15:35

СИТИ ЈЕ ДОМИНАНТНО ИЗГЛЕДАО НА ПРЕМИЈЕРИ, АЛИ: Ако неко зна како се игра против "грађана" то су увек неугодни "певци"
СУБОТЊИ програм Премијер лиге започеће обрачун тимова који нам увек донесу занимљиву утакмицу када се састану, Манчестер ситија и Тотенхема који се састају на "Етихаду" (13.30).
23. 08. 2025. у 07:20

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОСТАО МУСЛИМАН?! Да ли ће да промени и име?
Кристијано Роналдо, један од најбољих фудбалера свих времена, изненадио је многе својим понашањем на последњој утакмици.
24. 08. 2025. у 20:01

ПОРЕКЛО ИЛИЋА - ПОД ИСТРАГОМ: Унајмљен човек из Љига, умешана и црква "Хоћу да знам ко сам и шта сам"
ФОЛК певач Мирослав Илић недавно је говорио о свом пореклу и открио због чега није желео да се о његовом животу сними филм.
24. 08. 2025. у 11:31
Коментари (0)