ПРШТАЛО ПРЕД "ЖУТИМ ЗИДОМ" У ДОРТМУНДУ: Борусија и ПСЖ одиграли бурно полуфинале Лиге шампиона! (ВИДЕО)

Новости онлине

01. 05. 2024. у 22:58

Можда голова није било онолико колико су љубитељи фудбала прижељкивали, али је и друго полуфинале Лиге шампиона било веома занимљиво.

ПРШТАЛО ПРЕД ЖУТИМ ЗИДОМ У ДОРТМУНДУ: Борусија и ПСЖ одиграли бурно полуфинале Лиге шампиона! (ВИДЕО)

Након спектакуларног меча који су у уторак приредили Бајерн Минхен и Реал Мадрид, интересантан дуел је био и у Дормунду, где је Борусија победила Пари Сен Жермен - резултат је гласио 1:0.

Само један гол, но узбуђења - на претек.

Испрва је клуб познат по својим нестварним навијачима, који су пре више деценија почели да формирају тзв. "жути зид" на стадиону Вестфален, потпуно држао конце игре у шаци. Уосталом, Килијан Мбапе и другови нису имали ниједан шут у оквир гола у првом полувремену, а мрежа им се затресла.

За то вођство Борусије побринуо у 37. минуту се Никлас Фулкруг, који је постигао гол после сјајног, дугачког лоб-додавања Ника Шлотербека (ВИДЕО).

Међутим, ни та предност, ни боља игра, ни изврстан наступ Џејдона Санча (за мало више од 45 минута извео је више успешних дриблинга, седам, него за 58 мечева за Манчестер јунајтед, како је то приметио чувени дефанзивац поменутог енглеског клуба, Рио Фердинанд) нису примирлили "свеце".

Напротив.

Изгледа да их је тренер Луис Енрике прилично "продрмао" током великог предаха, па су у наставак закорачили конкретније и прилично опасније.

Уосталом, двапут су погодили стативу у једном нападу. Најпре је Мбапе то учинио, па му се лопта вратила, а онда је она стигла Хакимија, који је такође уздрмао оквир гола (ВИДЕО).

Потом се у двема шансама нашао Усман Дембеле.

Најпре додавање Мбапеа није постало асистенција, јер је шут његовог поменутог колеге одбранио Грегор Кобел (ВИДЕО), први швајцарски голман у историји полуфинала Лиге шампиона, а онда се Дембеле обрукао у 80. минуту, када је остао сам на око 13 метара од гола - и послао лопту преко пречке (ВИДЕО).

Уз нешто мало мању дозу узбуђења овај занимљив меч је приведен крају, али неће дуго проћи до новог мегдана ових ривала.

Реванш утакмица, Пари Сен Жермен - Борусија Дортмунд, игра се већ следећег уторка, 7. маја, од 21 час у Паризу.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 17:43