ШОК! Ово је први финалиста УЕФА Лиге шампиона за сезону 2023/2024! (ВИДЕО)

Новости онлине

07. 05. 2024. у 22:53

Можда голова није било онолико колико су љубитељи фудбала прижељкивали, али изненађења у Лиги шампиона није недостајало.

Након што је прошле седмице, у Дормунду, Борусија победила Пари Сен Жермен (резултат је гласио 1:0), очекивало се да ће моћни клуб из француске престонице, предвођен Килијаном Мбапеом, најтраженијим фудбалером на свету, пред својим навијачима успети да се реваншира и прође у завршну борбу за трофеј, али...

Сан "светаца" да ће постати прваци Европе - мораће још мало (више) да причека на остварење.

Болно буђење из снова гости из Дортмунда су приредили у "граду светлости": изнова су победили Парижене, опет са 1:0 и пласирали се у финале.

У њему ће играти са бољим из дуела Реал Мадрид - Бајерн, који су прошле седмице у Минхену одиграли спектакуларан меч, завршен без победника, али уз четири гола (2:2).

ЧУДО У ПАРИЗУ: Како је Борусија избацила ПСЖ из Лиге шампиона?

После пораза у Немачкој, многи су очекивали да ће "свеци" загосподарили тереном од самог старта реванша, али после првих пола сата било је више него јасно да то уопште није случај. Само 53% времена су домаћини имали лопту у поседу, а ниједном нису не матирали, него озбиљније припретили голману Борусије, Кобелу.

Ствари су се, истина, промениле у завршници првог полувремена - рецимо, Мбапе је успевао да "наниже" и тројицу ривала, да дода лопту Гонсалу Рамошу, а овај да је одложи за Усмана Дембела, да би потом уследио  нимало похвалан шут.

Пренуло је то и госте, па је тако Карим Адејеми успео да пробије бедем Парижана, да би потом "натрчао" на изврсну одбрану Ђанлуиђија Донаруме.

И, онда када се чинило да ће ПСЖ повести, што је наговестила чињеница да су на самом старту другог полувремена "свеци" погодили стативу - и то Ворен Заир-Емери са само два метра (ВИДЕО), десио се шок за њих, а одушевљење за неколико хиљада гостујућих навијача:

Играо се 50. минут када је Брандтов корнер с леве стране изведен савршено: лопта је на петерцу, код даље, десне стативе, "нашла" усамљеног 36-годишњака из Борусије, да би ветеран Матс Хумелс ту идеалну асистенцију искористио да главом пошаље лопту у мрежу (ВИДЕО).

А након што је Хумелс постао трећи најстарији стрелац у полуфиналима Лиге шампиона (постигао је гол 35 година и 143 дана од рођења; Един Џеко је прошле сезоне то урадио са 37 година и 54 дана, а Рајан Гигс је дао гол 2011. када је имао 37 година и 148 дана) мало су стрепели и навијачи "милионера" из Дортмунда.

Најпре у 62. минуту, када је ПСЖ-ов Нуњо Мендеш са 25 метара погодио стативу гостујућег гола (ВИДЕО).

Погодио је пречку и Килијан Мбапе, у 87. минуту (ВИДЕО) - и то након што је Хумелсу, оправдао, због офсајда поништен други гол, погодио је пречку нестварним шутем и Витиња (ВИДЕО), али...

Шта год да је Пари Сен Жермен покушавао, једноставно, није било довољно.

Борусија је тако прошла у своје треће финале Лиге шампиона - прво је 1997. године решила у своју корист, победила је браниоца титуле, Јувентус, са 3:1 (два гола је дао Ридле, један Рикен, а за "стару даму" Дел Пјеро), док је у другом финалу екипа из Дортмунда поражена 2013: "земљаци" из Минхена, екипа Бајерна, тријумфовала је у финалу са 2:1 (Манџукић је донео предност потоњем прваку, Гундоган изједначио из пенала, а Робен у 89. минуту донео пехар минхенском гиганту).

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

А ПОСЛЕ ТУЧЕ... Жељко Обрадовић не да Нанелију да игра против Звезде?!

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а бура се тим поводом није стишала ни када је на ред дошла сама утакмица.

19. 05. 2024. у 19:28