ПАРТИЗАН У КВАЛИФИКАЦИЈАМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-бели победили Чукарички и освојили друго место у Суперлиги (ВИДЕО)

17. 05. 2024. у 20:32 >> 19:36

ФУДБАЛЕРИ Партизана наступаће од лета у квалификацијама за Лигу шампиона. Црно-бели су победили Чукарички на Бановом брду са 1:0 и тако математички обезбедили друго место у Суперлиги Србији коло пре краја првенства.

Нису блистали изабраници Алберта Нађа ни на овој утакмици, али успели су да тријумфују захваљујући Ксандеру Северини који је био једини стрелац на мечу.

Чукарички је био бољи ривал, бивши играч Партизана Ђорђе Ивановић имао је неколико одличних прилика, али у свакој ситуацији је на висини задатка био сјајни голман "парног ваљка" Александар Јовановић.

Спласнуо је притисак домаћих у другом полувремену, то је ривал искористио и дошао до предности у 55. минуту. Аранђел Стојковић је упослио фудбалера са Курасаоа који је шутирао по пријему лопте и матирао је Филипа Самуровића.

"Брђани" су могли у два наврата да дођу до изједначења, али шансу нису искористили Немања Тошић и Никола Станковић, па је мрежа голмана гостију остала нетакнута на овом сусрету.

Једино вредно помена до краја утакмице био је црвени картон који је добио капитен домаћих Марко Доцић јер је као последњи играч одбране у контри фаулирао Самеда Баждара.

Партизан је успео да обезбеди друго место на табели коло пре краја, пошто је ТСЦ поражен у Лучанима од Младости са 2:0.

Црно-бели имају 77 бодова и меч последњег кола против Радничког из Крагујевца у Хумској нема резултатски значај за оба тима, пошто ће и тим Феђе Дудића први пут у историји клуба наступати у Европи.

Партизан - Чукарички 0:1 (0:0)

Стадион: "ФК Чукарички". Гледалаца: око 2.000. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Стрелац: Северина у 55. (Партизан). Црвени картон: Марко Доцић у 95. (Чукарички).

ЧУКАРИЧКИ (4-3-2-1): Самуровић – Станковић, Стевановић, Јовановић, Тошић – Доцић, Сисоко (од 75. Ковач) – Ивановић, Миладиновић (од 84. Павков), Аџић (од 75. Никчевић) – Мело (од 80. Тедић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић – Овусу, Натхо (од 93. Саничанин) – Северина (од 89. Баждар), Захид (од 72. Гох), Калулу (од 93. Шћекић) – Салдања (од 72. Николић).

Друго полувреме: Чукарички - Партизан 0:1

90+5' - Црвени картон добио је капитен домаћих Марко Доцић који је као последњи играч одбране у контри фаулирао Самеда Баждара.

90+2' - Утакмица је продужена за пет минута.

82' - Одлично је центаршут Ивановића пратио Станковић, шутирао је из прве, но поново је Јовановић био на висини задатка.

76' - Прекинуо је судија Новак Симовић утакмицу пошто су навијачи Партизана убацили бакље у терен.

73' - Направио је прве изнмене Алберт Нађ. Утакмицу су завршили Салдања и Захид, а прилику су добили Немања Николић и Јунг Јун Гох.

69' - Право је чудо како није 1:1 на Бановом брду. Велику прилику пропустио је Немања Тошић који је из непосредне близине шутирао преко гола.

60' - Салдања је шутирао главом после центаршута Антића. Ипак, није Бразилац захватио лопту онако како је желео, па није било проблема за голмана домаћих да интервенише.

55' - Прва права прилика за госте и одмах гол. Аранђел Стојковић је упослио Ксандера Северину који је одмах по пријему шутирао из прве и успео је да савлада Самуровића.

53' - Извео је Чукарички два узастопна корнера, али није било опасности по гол црно-белих. У другом полувремену још увек нема правих прилика.

46' - Почело је друго полувреме на Бановом брду!

Прво полувреме: Чукарички - Партизан 0:0

45+1' - Крај првог полувремена!

34' - Још једна шанса за тим Горана Станића. После центаршута Ивановића главом је преко гола шутирао Лука Аџић.

25' - Разбранио се Јовановић. Голман Партизана одбранио је још две колосалне прилике које је пропустио бивши играч Партизана Ђорђе Ивановић.

24' - Добар покушај Леонарда Овусуа, шутирао је са ивице казненог простора. То није урадио како је желео, пошто је лопта отишла мало поред гола Филипа Самуровића.

14' - Сјајна шанса за домаће. Одличну лопту послао је Марко Доцић за Ђорђа Ивановића. Ипак, добро је реаговао голман гостију у спречио "брђане" да дођу до вођства.

7' - Најбољу прилику је имао Чукарички. Изашао је Мело сам испред Јовановића, но у последњем тренутку га је стигао Бојан Ковачевић и изблокирао ударац Бразилца.

3' - Први добар напад на утакмици. Лопта је прошла поред Винисијуса Мела, до ње је замало стигао Игор Миладиновић, али бржи је био голман гостију Александар Јовановић.

1' - Почела је утакмица на Бановом брду, а са центра је први кренуо домаћин.

Састави тимова:

ЧУКАРИЧКИ (4-3-2-1): Самуровић – Станковић, Стевановић, Јовановић, Тошић – Доцић, Сисоко – Ивановић, Миладиновић, Аџић – Мело.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић – Овусу, Натхо – Северина, Захид, Калулу – Салдања.

Уочи меча:

Клубу из Хумске у последње време не прија ово гостовање, пошто на последња четири меча није уписао победу, а на три није постигао гол. "Брђани" су два пута тријумфовали са по 1:0, једном је било 3:2 и једном 0:0.

Партизан је последњи пут на стадиону Чукаричког победио 2021. године када је било 2:0. Тада су стрелци били Александар Шћекић и Игор Вујачић.

Овај дуел битан је за обе екипе. Изабраници Алберта Нађа се боре за друго место које води у квалификације за Лигу шампиона, док екипа са Бановог брда води битку за четврту позицију и квалификације за Лигу конференција.

Подсетимо, Партизан је тренутно други на табели са 74 бода, има два више од ТСЦ-а који овог петка гостује лучанској Младости. Чукарички је на шестом месту са 57 бодова, један мање од Војводине, а три од четвртопласираног Радничког.

БОНУС ВИДЕО: ЦРНО-БЕЛА РАДОСТ НА МАРАКАНИ: Овако је Партизан дао гол Звезди у 173. вечитом дербију

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац гробара својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац "гробара" својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

Црвена звезда и Партизан у понедељак играју прву утакмицу финала првенства Србије у кошарци, а пред тај дуел дешавају се потпуно неочекиване ствари у табору црно-белих.

01. 06. 2024. у 16:09