ЦЕХ РАНО ПЛАЋЕН: Како су Швајцарци преслишали Мађаре

Н. Иљукић

15. 06. 2024. у 17:30

ФУДБАЛСКА репрезентација Немачке је на отварању Првенства Европе демонстрирала силу и понизила Шкотску. Скоро па сличан сценарио виђен је у другом мечу Групе "А" у којем је Швајцарска у Келну савладала Мађарску - 3:1 (2:0).

МАЂАРСКА - ШВАЈЦАРСКА 1:3 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Варга У 67. минуту за Мађарску, а Дуа у 12, Ебишер у 45. и Емболо у 93. минуту за Швајцарску. Стадион у Келну. Гледалаца: 41.676. Судија: Славко Винчић (Словенија).

МАЂАРСКА: Гулачи - Ланг (од 46. Бола), Орбан, Ат. Салај (од 79. Дардај) - Фиола, А. Нађ (од 67. Клајнхеслер), Шефер, Керкез (од 79. Адам) - Собослај, Варга, Р. Шалај.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

ШВАЈЦАРСКА: Зомер - Шер, Аканђи, Родригес - Видмер (од 68. Стергију), Фројлер (од 86. Сијеро), Џака, Ендој (од 86. Ридер) - Ебишер, Дуа (од 68. Амдуни), Варгас (од 75. Емболо).

Коначан резултат утакмице је можда и оптичка варка, али Швајцарци су могли и до убедљивијег тријумфа да су искористили све своје прилике у првом полувремену. Иако су у првих 45 минута два пута тресли мрежу наших комшија са севера, Швајцарци су били апсолутни господари ситуације на терену, па се учинило да би Мађари могли да прођу као Шкоти у петак увече. Када је Квадо Дуа, 27-годишњи везуста бугарског Лудогореца у 12. минуту затресао мрежу Мађара, морао је скоро минута да чека да се радује том голу. Судија Славко Винчић и његов помоћник на источној трибини (делили су правду и напоследњем финалу Лиге шампиона), су заставицом, па пиштаљком сигнализирали офсајдзамку у којој се, наводно, нашао Швајцарац. ВАР је кориговао њихову грешку, било је то рано и заслужено вођство селекције Мурата Јакина, а награда за немерљиво бољу игру дошла је у 45. минуту Мишел Абишер дуплирао предност.

Мађари су се донекле тргли у другом полувремену, кренули храбрије у напад и такав приступ, достојан доласка на Првенство Европе, исплатио се у 67. минуту када је Барнабаш Варга смањио на 2:1, али то је било скоро све добро што смо видели од Мађара. Швајцарци су се бранили паметно до финиша меча, када је посе једног контранапада нападач Монака Брил Емболо у трећем минуту надокнаде времена донео лоб ударцем после грешке одбране коначних 3:1.

Неке прогнозе кажу да су Немци и Швајцарци убедљивм победама већ виђени у осмини финала ЕП. Остаје да своју класу и добру форму потврде у среду, 19. јуна. Немци у дуелу са Мађарском, а Швајцарци на мечу са Шкотском, па ће шлагер "А" групе бити виђен 23. јуна када се у Франкфурту састају Немачка - Швајцарска.

ИЗУЗЕТНО БИТАН МЕЧ ЗА СРБИЈУ: Победа нам готово сигурно доноси пласман на Олимпијске игре!

У вероватно најбитнијој утакмици досадашњег тока одбојкашке Лиге нација, Србија и Куба ће одиграти меч који може одлучити о томе ко ће отићи на Олимпијске игре у Паризу. Утакмица почиње од 16.30 и игра се у хали ''Стожице''.

19. 06. 2024. у 09:25

СРБИ ПРКОСЕ УЕФА! Српски одговор на великоалбанске провокације је стигао на ЕУРО 2024 (ФОТО)

Србија и Словенија играју меч 2. кола Европског првенства у фудбалу, а пред тај дуел на ЕУРО 2024 навијачи Србије су ставили до знања европској кући фудбала да им не пада на памет да се повинују забрани истицања чије је, заправо, Косво.

20. 06. 2024. у 13:04