ПУМА ПОТПИСАО ЗА ЗВЕЗДУ: Дошао сам овде са великом жељом и ентузијазмом

Марко Паунић
Марко Паунић

21. 06. 2024. у 10:24

Брзоноги крилни нападач Пума Родригез је ново појачање Црвене звезде.

ПУМА ПОТПИСАО ЗА ЗВЕЗДУ: Дошао сам овде са великом жељом и ентузијазмом

Фото: ФК Црвена звезда

Репрезентативац Панаме је у просторијама клуба потписао трогодишњи уговор, уз могућност продужетка сарадње на још једну сезону, те задужио дрес са бројем 19.

- Заиста сам много срећан због прилике која ми је указана, захвалан сам клубу на томе. Дошао сам овде са великом жељом и ентузијазмом, веома сам срећан због тога. Имао сам прилику да играм у првој лиги Португала, такође сам дебитовао и у шпанској Примери. Играо сам и на Светском првенству у Русији са репрезентацијом Панаме и то по први пут у историји. Много сам срећан због тога. Тип сам играча који покрива целу страну и такође имам добре карактеристике у осталим сегментима игре. Дошао сам овде са жељом да побеђујем, освајам титуле, као и да остварим велике успехе. Желим да будем шампион са Звездом - рекао је Пума. 

Открио је нови фудбалер Црвене звезде и како је добио надимак Пума. 

- У мом граду и земљи су ме први пут тако прозвали, говорили су да сам веома брз, од тада сам познат по том надимку.

Задовољство због доласка Пуме Родригеза у Црвену звезду је истакао и спортски директор клуба - Митар Мркела. 

- Веома је важно да смо потписали Пуму, играча који наступа на крилним позицијама. Може са подједнаким успехом да игра на левом и десном боку. После одласка Османа Букарија, позиција на десној страни је остала упражњена. Врло смо задовољни, јер смо потписом Пуме решили питање те позиције. Пума Родригез је веома квалитет играч, долази из Фамаликаа. Играо је у Шпанији и за Спортинг из Хихона, а стандардни је репрезентативац Панаме. Верујем да ће се брзо адаптирани на нове обавезе, Црвену звезду као клуб, те да ће остварити одличне резултате и пружати најбоље партије на Маракани - рекао је Митар Мркела.

Пума Родригез је рођен 19. јуна 1998. године у главном граду Панаме. Професионалну фудбалску каријеру је започео играјући за Ћориљо у родној држави. Још од 2016. године је у европском фудбалу када је појачао Гент као позајмљен играч, а убрзо га је белгијски клуб и откупио. Потом је наступао за Истру, Алавес Б, Депортиво Луго и Спортинг из Хихона, док је 2022. године прешао у Фамаликао.

За национални тим је одиграо 48 утакмица и иза себе има учешће на Светском првенству у Русији 2018. године. Красе га брзина, продорност, игра један на један, снага и атлетске предиспозиције, одличан шут, као и могућност да игра на обе крилне позиције.

БОНУС ВИДЕО: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОРЕЋЕ НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу

БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.

02. 12. 2025. у 07:30

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ЗБОГ СРБИЈЕ (ОПЕТ) ЗГРОЗИЛИ СВЕТ: Ево шта су сад урадили хулигани из Босне!