ИЗДАЈНИК ИЛИ ХЕРОЈ? Цео свет бруји о голману из Украјине који је препливао "реку смрт" да би потписао уговор у омраженој земљи
Украјински голман Денис Шелихов потписао је уговор са белоруским клубом Славија-Мазир, али начин на који је тамо стигао делује застрашујуће.
Фото: Инстаграм
Наиме, голман је препливао Тису, коју још зову "река смрти", да би прешао у Славију, пише ТАСС, позивајући се на украјинске медије. Према извору, Денис је илегално прешао украјинску границу. Пре тога је два месеца тренирао да плива са перајама.
Шелихов је у Белорусији потписао уговор са Славијом-Мазир, након чега је одбио да даје изјаве украјинским новинарима на питање о преласку реке.
- Немојте ме питати таква питања, разумете? Нисте ви ти који треба да ме питате таква питања! Ко сте ви - тужилац? Питајте граничну службу - цитирали су Шеликова украјински медији.
Тамошњи медији пишу да је Тиса опасно место за прелазак преко границе, истовремено и јако популарно за оне који Украјину желе да напусте непримећено.
Река се налази у области Закарпатски, на граници са Румунијом. Раније је извештавано да су граничари чак ограђивали приступ реци бодљикавом жицом. Није свима успело да побегну преко поменуте реке. Почетком августа, Државна гранична служба Украјине јавила је да је 39 утопљених особа извучено из Тисе током последње две и по године. Због тога су медији и назвали Тису "реком смрти."
Иначе, сам Шелихов је по доласку у Славију открио зашто је прихватио позив клуба.
- Добро познајем тренере Славије, јер сам раније радио са њима у Лучу из Минска. Наставили смо да одржавамо односе, комуницирали смо. Позвали су ме овде, понудили да радимо заједно, и радо сам пристао.
Шелихов има 35 година, играо је у Белорусији за Ислоч и Минск Луч крајем 2010-их. Такође је провео годину дана у Сабурталу у Грузији, а остатак каријере Денис је провео у Украјини. Међутим, готово никада није био сматран за првог голмана: одиграо је само 21 утакмицу у украјинској Премијер лиги и још 34 у Првој лиги. Такође има једну утакмицу за украјинску омладинску репрезентацију, а у сезони 2014/15. био је у Дњипру који је стигао до финала Лиге Европе.
БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Британија одлучила да дозволи Кијеву да користи ракете Сторм Шедоу; Оборен дрон изнад Белгородске области
11. 09. 2024. у 07:35 >> 23:38
„ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ“ АНАЛИЗИРА: Све више Украјинаца подржава идеју преговора са Москвом
10. 09. 2024. у 15:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОМИНАНТНО ОТВАРАЊЕ ПРВЕНСТВА: Арсенал је фаворит на свом терену
У првом колу друге руске лиге гледаћемо дуел Арсенал Туле и Текстилштика који се састају на "Стадион Арсеналу" од 18 часова и 30 минута.
13. 07. 2026. у 12:00
ТЕНИС СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Вимблдон добио шампиона, финале у Лондону решено преокретом!
У финалу 139. Вимблдона, италијански тенисер Јаник Синер победио је Александера Зверева из Немачке резултатом 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. у 20:55
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)