ЗВАНИЧНО! Томас Тухел нови селектор Енглеске

Немачки тренер Томас Тухел именован је за новог селектора репрезентације Енглеске, саопштила је данас Фудбалска асоцијација (ФА).

ЗВАНИЧНО! Томас Тухел нови селектор Енглеске

FOTO: Tanjug/AP

Тухел (51) ће репрезентацију Енглеске званично преузети 1. јануара 2025. године. Немачки тренер је уговор са ФА потписао на 18 месеци. Финансијски детаљи нису саопштени, али британски медији наводе да је уговор вредан шест милиона фунти.

Тухел је био без ангажмана, пошто је на крају прошле сезоне раскинуо уговор са Бајерном. Он је пре Бајерна тренирао Челси, Пари Сен Жермен, Борусију Дортмунд и Мајнц.

Привремени селектор Енглеске Ли Карсли изјавио је пре неколико дана да је тој репрезентацији потребан првокласни тренер.

Карсли је преузео Енглеску пошто је Гарет Саутгејт средином јула напустио место селектора, после пораза од Шпаније (1:2) у финалу ЕП. Он ће водити селекцију Енглеске до краја године.

БОНУС ВИДЕО: Новости на стадиону Ђузепе Меаца дан пред меч Лиге шампиона Интер - Звезда

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу