ФУДБАЛЕРИ ЧЕЛСИЈА УПИСАЛИ ПОРАЗ: Ливерпулу припао дерби и повратак на прво место

20. 10. 2024. у 21:56

Фудбалери Ливерпула победили су Челси са 2:1 у дербију осмог кола енглеске Премијер лиге за прво место на табели.

Ливерпул је славио на свом терену тешком муком, иако је Челси имао двоцифрен број шутева ка голу (11) и три више од домаћина.

Увертира је била тужна, а крај ипак срећан за "црвене“, пошто су пред старт одали пошту преминулом Питеру Кормаку и касније однели цео плен.

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Већ у седмом минуту је Тосин Адарабиојо показао да ће ово бити чврст меч када је због старта на Диогу Жоти одбио жути картон.

Челси је после солидног стартног налета Ливерпула преузео конце игре у своје руке, али је Роберт Санчез у 20. минуту могао скупо да плати лежерност пред својим голом јер Коди Гакпо није одустајао и блокирао је голмана „плаваца“, али се Санчезу лопта одбила у руке.

Вирџил Ван Дајк је који минут касније блокирао Кола Палмера после центаршута Нонија Мадуекеа.

"Редси“ су повели голом Мохамеда Салаха у 29. минуту, а први проблеми за тим Арнеа Слота дошли су истовремено када је Дарвин Нуњез морао да уђе уместо Диога Жоте.

Челси је изједначио у 48. поготком Џексона Мартинеза. Куртис Џонс је донео победу Ливерпулу голом у 51. минуту.

Фудбалери Ливерпула задржали прво место на табели Премијер лиге са 21 бодом, док је Челси на шестој позицији са 14. Ливерпул ће у наредном колу енглеског првенства играти против Арсенала, док ће се Челси састати са Њукаслом.

БОНУС ВИДЕО ПРЕКИД МЕЧА РАДНИЧКОГ И РАДНИЧКОГ ИЗ НИША: Брука у Горњем Милановцу

ДОБРО ЈЕ ЖЕНЕ, СМИРИТЕ СЕ! Јелена Ђоковић заводи ред!

"ДОБРО ЈЕ ЖЕНЕ, СМИРИТЕ СЕ!" Јелена Ђоковић "заводи ред"!

Новак Ђоковић је ових дана изнова био у центру пажње, а како и не би када су му последња два ривала били Јаник Синер и Рафаел Надал. Међутим, и његова жена Јелена - побринула се за нешто што је прилично одјекнуло.

20. 10. 2024. у 19:59