СРПСКО-ХРВАТСКИ ДУЕЛ У ЛИГИ ШАМПИОНА, ОВЕ ЈЕСЕНИ?! Могуће је - али ово су два услова!
У Лиги шампиона, рачунајући и групну фазу и квалификације, српски и хрватски клуб нису играли још од 1997. и тадашњег двомеча Партизан - Динамо Загреб, односно Кроација, како се привремено тај загребачки спортски колектив звао по политичком налогу власти. Али, ускоро би до једног српско-хрватског фудбалског окршаја у Лиги шампиона могло да дође.
FOTO: FK Crvena zvezda
И то у омладинској УЕФА Лиги шампиона.
Наиме, жребом је одређено да у трећем колу могу да се састану представник Србије, омладинци ИМТ-а, и њихови вршњаци из Хрватске, тачније из ФК Локомотива Загреб.
Па опет, док су Загрепчани свој први меч у другом колу завршили победом, те са 2:1 иду на реванш Динаму из Минска, српска екипа сада има тежи задатак:
Омладинци ИМТ-а су, наиме, поражени данас од Фарула у Констанци резултатом 2:0, у првом мечу другог кола нокаут фазе.
Голове за домаћи тим постигли су Лука Баскеану у 12. и Александру Маркидан у 30. минуту.
Реванш меч између шампиона Србије и Румуније је на програму 6. новембра на стадиону "Лагатор" у Лозници, па ако ИМТ тада надокнади два гола заостатка, а Локомотива Загреб у гостима сачува поменуту предност од "+2", десиће се српско-хрватски мегдан у омладинској Лиги шампиона УЕФА.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо
СРАМ ВАС БИЛО, ЦРНОГОРЦИ! Новак Ђоковић се огласио због дешавања у Подгорици
22. 10. 2024. у 19:16
"СВИ СУ МЕ ИЗДАЛИ!" Био је највећи таленат Југославије, данас гладује у сиромаштву
23. 10. 2024. у 11:24
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
06. 04. 2026. у 06:50
ЦЕЛА БОСНА У ШОКУ! Ево шта је урадио Јусуф Нуркић кад је чуо да је са супругом погинуо српски свештеник Ненад Митрић, а троје деце повређено
Српска православна црква остала је затечена када су се појавиле вести да је њен свештеник Ненад Митрић, са супругом Недељком, погинуо у тешкој саобраћајној несрећи, а да је том прилиом повређено њихово троје врло младе деце. Та вест је стигла и до НБА лиге, до тамошњег аса Босне и Херцеговине, Јусуфа Нуркића.
04. 04. 2026. у 18:06
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)