ЈУНАЈТЕД КОНАЧНО ПРОРАДИО: "Црвени ђаволи" силни против Евертона, Аморим већ ушао у историју клуба (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

01. 12. 2024. у 16:29

ДЕБИТОВАО је Рубен Аморим на "Олд Трафорду" у Премијер лиги као тренер Манчестер јунајтеда и сигурно је да ће памтити овај дан, пошто су "црвени ђаволи" убедљиво савладали Евертон са 4:0. у 13. колу Премијер лиге.

ЈУНАЈТЕД КОНАЧНО ПРОРАДИО: Црвени ђаволи силни против Евертона, Аморим већ ушао у историју клуба (ВИДЕО)

ФОТО: Танјуг/АП

Ово је Португалцу била трећа утакмица на клупи енглеског великана и већ је ушао у историју клуба. Он је први менаџер Јунајтеда који је на првом мечу Премијер лиге на "Олд Трафорду" имао на полувремену два или више голова предности.

Домаћин је до вођства дошао у 34. минуту преко Маркуса Рашфорда који је у тој ситуацији имао доста среће. Лопта је након његовог ударца погодила Џереда Брантвејта и преварила Џордана Пикфорда, те завршила иза његових леђа.

Пред сам одлазак на одмор нови гол у мрежи "карамела". Направила је велику грешку одбрана Евертона, Амад Дијало је дошао до лопте, затим ју је преузео Бруно Фернандеш који је потом проиграо усамљеног Џошуу Зиркзеа коме није било тешко да се упише у стрелце.

Тек што је почело друго полувреме виђен је нови погодак. Дијало се нашао у улози асистента, а Рашфорд је други погодио.

Коначан резултат утакмице поставио је Зиркзе. Дијало је још једном био веома упоран, украо је лопту играчу Евертона и несебично проиграо Холанђанина који је другим поготком на мечу ставио тачку на овај сусрет.

Оваква партија може да радује навијаче Јунајтеда, који су месец дана чекали да екипа постигне четири или више голова на једној утакмици.

"Црвени ђаволи" су девети на табели са 19 бодова, док су "карамеле" на 15. месту са 11 бодова.

Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

Рома ће од 18 часова на "Олимпику" покушати да веже две победе и додатно учврсти кандидатуру за пласман у Лигу шампиона, док Сасоло стиже у Рим уздрман после тешког пораза од Јувентуса. Разлика у форми и амбицијама делује јасно, али историја међусобних дуела упозорава да опуштања не сме бити.

10. 01. 2026. у 07:12

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

АЦО ПЕЈОВИЋ ИЗГУБИО БРАТА РАДОЈИЦУ: Све се десило због грешке лекара! - увек му запали свећу