РЕЗ УСРЕД СЕЗОНЕ! Партизан се растао са тренером

Новости онлине

12. 03. 2025. у 18:47

ФК Партизан је повукао потез који многи нису очекивали.

РЕЗ УСРЕД СЕЗОНЕ! Партизан се растао са тренером

FOTO: FK Partizan

У саопштењу црно-белих се наводи:


"Милан Лола Смиљанић више није тренер омладинаца ФК Партизан
 

"Фудбалски клуб Партизан и Милан Лола Смиљанић споразумно су раскинули сарадњу.

Смиљанић је од маја 2024. године обављао функцију тренера омладинске селекције, а као дете Партизана, кроз играчку каријеру оставио је велики траг у црно-белом дресу.  

ФК Партизан изражава захвалност Смиљанићу на досадашњем раду и доприносу у омладинској школи и жели му успех у даљој тренерској каријери.

О именовању новог тренера омладинске селекције, јавност ће бити благовремено обавештена", истичу црно-бели.

Милан Лола Смиљанић / FOTO: FK Partizan

У последњем мечу који су омладинци Партизана одиграли, данас, 12. марта 2025, у Суботици су изгубили од Спартака са 5:3 (2:2).

На табели Омладинске лиге Србије води Црвена звезда са 54 бода, ИМТ је други са 45, а затим следе четири клуба који су одиграли по меч мање од поменутог двојца - Чукарички (42 бода), Младост и ОФК Београд (по 39), те Војводина (34).

Партизан је тек дванаести са 22 бода из 21 одигране утакмице - црно-бели су остварили седам победа, један реми и 13 пораза (само су Металац (14) и последњепласирани Трајал (20) више пута изгубили од Партизана у 16-чланој лиги), а Смиљанићева екипа је остварила гол разлику 44:40.

Ко је Милан Лола Смиљанић? Биографија

Смиљанић је прошао све селекције црно-белих, а пре дебија за први тим, на утакмици са Сутјеском, 25. марта 2005. године, играо је за Телеоптик.

У Партизану је био у неколико наврата: од 2005. до 2007, од 2010. до 2011, од 2012. до 2013. и од 2018. до 2022. године.

После клуба из Хумске, који је напустио 2022. године, играо је још за Морнар из Бара и ОФК Београд.

Са Партизаном је освојио три титуле националног првака, у сезонама 2010/2011, 2011/2012. и 2012/2013, као и два Купа Србије, 2011. и 2018. године.

Смиљанић је маја 2024. преузео генерацију дечака рођених 2007. и део 2006. године, са којом је сезону почео у августу те године.

Пратите и Партизан, али и друге ствари из фудбала и осталих спортова - на спортским страницама портала "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци