ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДЕКЛАСИРАНА У РУСИЈИ: Зенит напунио мрежу српског шампиона!
Зенит из Санкт Петербурга и Црвена звезда сада већ традиционално пред нову такмичарскку сезону састали су се у Русији, а та пријатељска утакмица окончана је уз резултат од 3:0 у корист руског вицешампиона.

Screenshot / ZvezdaTV
Владан Милојевић, тренер Звезде, одлучио је да стартну поставу чине Гутеша, Стојковић, Родригао, Милосављевић, Тикнизјан, Крунић, Шљивић, Олањинка, Иванић, Пруцев и Дуарте, а они су испрва били у подређеном положају.
Ем је у питању прилично освећена екипа у односу на прошлосезонску, ем је ривал био конкретнији у Сочију, где је имао неколико шанси пре него што је у 40. минуту повео.
Тада је млади Стојковић изгубио лопту на десној страни Звездиног напада, она је недуго затим дошла до Касијере, а све је то идеално испратио Луис Енрике, који се убацио иза леђа дефанизвне линије црвено-белих и матирао Гутеша, показавши у једном потезу зашто вреди око 25 милиона евра.
Други део меча испрва је донео Звездину инициативу.
Тако је агилни леви бек Тикнизјан започео акцију у 53. минуту, проиграо "повратном" Пруцева, овај "продужио" десно од себе Илићу, коме је ударац одбрањен.
Седам минута касније још бољу ситуацију имао је Дуарте, који је идеалан центаршут Шљивића с левог крила главом послао неодовољно добро да би изједначио.
А само три минута касније на семафору се појавило 2:0.
Не баш идеално сналажење везног реда црвено-белих приликом Гутешиног испуцавања довело је до тога да се за тили час Зенит нађе у офанзивној ситуацији 5 на 4, а то је резервиста Лусијано искористио да постигне гол, на асистенцију Собољева.
Поново је Луис Енрике, најскупљи играч Зенита, био кобан за Гутешу, и то у контри у којој му је голман црвено-белих одбранио први шут, не и други.
Зенит је, иначе, у складу са традицијом пријатељских утакмица, после црвеног картона једном играчу - само увео замену за њега, тако да су тимови привели крају меч бројно уједначени.
Истина, на игралишту су били махом играчи којима су Милојевић и Сергеј Сјемак дали шансу управо у самој завршници, но темпо није опао - на задовољство публике у Сочију, иако нових погодака није било.
После овог пораза, Звезда ће се окренути другој фази припрема, коју ће у првој половини јула спровести у Аустрији.
Бонус видео: Раде Крунић и Мирко Иванић, репрезентативци Босне и Херцеговине, односно Црне Горе, певали "Боже правде", химну Србије, на мечу Зенит - Звезда
Препоручујемо

ТЕШКО ЈЕ БЕЗ БОГДАНА, ЈОКИЋ СЕ ДАНАС НЕЋЕ ФОРСИРАТИ: Србија наставља првенство без капитена
КОШАРКАШКА репрезентација Србије ће се у четвртом колу групе "А" састати са Чешком.
01. 09. 2025. у 08:00

"ОН СЕ БОГА НЕ БОЈИ!" Украјина у шоку због Шевченка
Откако је 2022. почео рат у Украјини, који Русија зове "Специјална војна операција", право је чудо да украјински спорт опстаје и на домаћој, и на међународној сцени. Јер, само живети у таквим условима није лако, а камоли тренирати и надметати се. Па опет, иако постоје чак и интернационални успеси украјинских спортиста, постоје и раздори. Ово је сведочанство о једном од њих - и у центру пажње је једна од истинских легенди украјине, Андреј Шевченко.
01. 09. 2025. у 15:24

БОШКО ЈАКОВЉЕВИЋ НАПУСТИО "К1": Ево на коју телевизију прелази
ОМИЉЕНИ телевизијски водитељ, манекен и стилиста до скоро је био део телевизије "К1"
31. 08. 2025. у 11:33
Коментари (1)