НИ ЗА ЏАК НОВЦА У ЗВЕЗДУ! Легендарни Хрват открио како је одбио највећи српски клуб
ЦРВЕНА звезда је највећи бренд на Балкану!
ФОТО: ФК Црвена звезда
Без обзира на распад заједничке државе од пре скоро четири деценије, поменути Црвену звезду у негативном контексту у Хрватској доноси позитивне поене.
Тако се и некадашњи фудбалер и председник ФК Динамо из Загреба Велимир Зајец (70) потрудио да себи да на значају. Наиме, сетио се времена када је био играч и када је био интересантан Црвеној звезди.
- После освајања титуле 1982. године Драган Џајић послао је човека да ме наговори да дођем у Београд. Били смо у пицерији на Рабу, дошли су, како се каже, са џаком новца, нудили су ми много више него Динамо, али нисам хтео да одем. Динамо ми је био све и на фин начин одбио сам Звезду. Нисам хтео да мењам свој Загреб ни за шта - рекао је Велимир Зајец за Вечерњи лист.
Међутим, истина је негде изнеђу, није тајна да је Црвена звезда желела све најбоље у бившој Југославији. У то време је и легендарни фудбалски тренер Мирослав Блажевић хтео да буде тренер црвено-белих. Сијасет пута је за живота популарни Ћиро говорио да му је то била велика жеља.
Исто тако, у то време дрес Динама из Загреба за црвено-бели Црвене звезде мењао је велики број фудбалера. И готово да нико од њих није дошао за "џак пара" како помиње Велимир Зајец.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
НОВО ЗВЕЗДИНО ТРАНСФЕР ЧУДО! Милиони евра стижу на Маракану због тотално НЕОЧЕКИВАНЕ продаје фудбалера! (ВИДЕО)
11. 02. 2026. у 17:23 >> 18:12
"ТО НЕ СМЕ ДА СЕ ДЕШАВА!" Дејан Станковић о Будућност - Црвена звезда, али и о Страхињи Ераковићу
11. 02. 2026. у 14:59 >> 15:25
РУТИНСКО ОДРАЂИВАЊЕ ПОСЛА: ПСЖ долази на "Енфилд" са два гола предности и Енрике неће дозволити да их испусти
ПАРИЖАНИ су доминирали пред својим навијачима против Ливерпула, славили су резултатом 2:0 и са огромним самопоуздањем дочекују вечерашњи реванш који је на програму од 21.00.
14. 04. 2026. у 09:30
Босна у шоку: Ево шта је Србин натерао чувеног Босанца да уради за Васкрс (ВИДЕО)
Најновије вести из Босне и Херцеговине тичу се и Србије.
14. 04. 2026. у 16:58
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)