ВЕЛИКИ УСПЕХ ДАНАЦА: Мидтјиланд у Лиги шампиона, Салцбург лако са Макабијем, ПАОК остао без елите (ВИДЕО)

Ч. В.

30. 09. 2020. у 23:19

ФУДБАЛЕРИ Мидтјиланда пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су у ревашу савладали Славију из Прага са 4:1.

Велики успех је ово за дански клуб, који се тако домогао елитног такмичења.

Није било лако шампиону ове скандинавске земље да се пласира у Лигу шампиона с обзиром на то да је тим из Прага водио после првих 45 минута са 0:1.

Мидтјиланд је успео да изједначи у 65. минуту преко Кабе, а онда је у педиоду од 84. до 91. минута постигао три гола и тако бацио на колена Славију.

Салцбург је након победе од 1:2 у Тел Авиву славио и у реваншу, сада са 3:1.

Голове за домеће су постигли Дака који се два пута уписао у стрелце и Шоболшаи, који је био прецизан са беле тачке. Једини гол за шампиона Израела постигао је Карзев.

ПАОК није успео да надокнади минус из првог меча - 2:1. Клуб из Солуна је поражен и у другој утакмици и то идентичним резултатом.

Погодак за домаће постигао је Ел Кадури, док су за госте стрелци били Михалидис који је постигао аутогол и Кабеља који је у 78. минуту донео пролаз у Лигу шампиона екипи из Русије.

За грчки клуб Андрија Живковић је одиграо цео меч, али крилни нападач неће играти у елитном такмичењу, већ у Лиги Европе.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СРПСКИ ТРЕНЕР БЛИЗУ ПРВОГ ТРОФЕЈА! Има одличну шансу да међународну каријеру започне освајањем Суперкупа!

ДОСКОРАШЊИ тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић ће ове сезоне започети своју европску одисеју, преузео је Макаби из Тел Авива, а прву прилику за трофеј имаће већ данас јер се његов нови клуб од 19 часова састаје са имењаком из Петах Тикве у Суперкупу Израела на "Блумфилд стадиону".

15. 07. 2024. у 07:30

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)

Пливачка репрезентација Аустралије стигла је у Париз, како би се адаптирала и на временску зону и климатске услове пред почетак Олимпијских игара, а тај долазак - многима је привукао пажњу.

15. 07. 2024. у 15:44