ЛИГА ЕВРОПЕ: Хрвати са два тима у групној фази, Тотенхем понизио Макаби, Лех осветио Партизан

01. 10. 2020. у 22:48 >> 00:05

ВЕЛИКО изненађење приредила је Ријека. Хрвати ће ове сезоне имати два представника у групној фази Лиге Европе. Лех је савладао Партизановог џелата.

Фудбалери Ријеке на невероватан начин савладали су Копенхаген. Хрватски тим изненадио је Данце, прошлогодишњег учесника четвртфинала Лиге Европе. До победе су дошли ауто-голом Петера Анкерсена.

Надали су се навијачи Сарајева да би клуб из БиХ могао до подвига, али није било снаге да се избаци шкотски гигант. Славио је Селтик резултатом 1:0, једини гол на мечу постигао је Едоард у 70. минуту дуела.

Лудогорец је оправдао улогу фаворита у Бресту победивши Динамо са 2:0. Оба гола постигнута су у другом полувремену. Ману је донео вођство гостима у 73. минуту, шест минута касније нашао се у улози асистента, гол је постигао Хигинио.

Стандард из Лијежа је после преокрета победио Фехервар (3:1), а једини гол за мађарски тим постигао је Немања Николић.

Белгијски Шарлоа поново је био домаћин. Успели су фудбалери Леха да направе подвиг иако су у завршници играли без Сатка који је добио два жута. За пољског представника наступао је Ђорђе Црномарковић који је одиграо целу утакмицу.

Лех је у првом полувремену успео да постигне оба гола, а у другом је некако успео да одржи предност и на крају слави 2:1.До предности су дошли у 34. минуту преко Рамиреса, а у 41. Пучач је дуплирао предност гостију.

Шарлроа је одговорио у наставку меча преко Фала који је у 56. минуту реализовао пенал. Претходно је Резаи, тачније пет минута раније, промашио пенал.

Фудбалери Динама победили су на свом стадиону Флору из Естоније 3:1.

Екипа из Загреба није бриљирала, поготово не у другом полувремену у којем су Естонци били знатно бољи.

Динамо је до гола предности дошао у 11. минуту преко Гаврановића, а Адеми је у 26. погодио за 2:0. Тај резултат на снази био је до 65. минута када је Сињавскиј смањио на 2:1.

Шампион Хрватске стрепео је до 87. минута када је Адеми погодио за коначних 3:1.

Тотенхем је убедљиво славио против Макаби Хаифе. "Певци" су убедљиво славили 7:2. Кејн је домаћима донео вођство већ у другом минуту. Изједначили су гости 15 минута касније, а стрелац је био Чери. Лукас је у 21. минуту поново донео вођство тиму из Лондона. Ло Селсо се уписује у стрелце у 37. минуту, а потом и три минута касније.

Рукавитсја постиже други гол за Макаби у 51. минуту, четири минута након тога Хари Кејн постиже други, а у 74. минуту и трећи гол на мечу. Деле Али је са Беле тачке поставио коначних 7:2.

Тотенхем – М. Хаифа 7:2 (4:1)

СРПСКИ ТРЕНЕР БЛИЗУ ПРВОГ ТРОФЕЈА! Има одличну шансу да међународну каријеру започне освајањем Суперкупа!

ДОСКОРАШЊИ тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић ће ове сезоне започети своју европску одисеју, преузео је Макаби из Тел Авива, а прву прилику за трофеј имаће већ данас јер се његов нови клуб од 19 часова састаје са имењаком из Петах Тикве у Суперкупу Израела на "Блумфилд стадиону".

15. 07. 2024. у 07:30

ШТА ЋЕ РЕЋИ НОВАК ЂОКОВИЋ КАД ИХ ВИДИ? Овако су аустралијски пливачи дошли у Париз на Олимпијске игре (ВИДЕО)

Пливачка репрезентација Аустралије стигла је у Париз, како би се адаптирала и на временску зону и климатске услове пред почетак Олимпијских игара, а тај долазак - многима је привукао пажњу.

15. 07. 2024. у 15:44