ВЕЛИКИ ИГРАЧ И ЉУДИНА: Александар Лучић опростио се од имењака и пријатеља Ивоша
АЛЕКСАНДАР Лечић, угледни Лозничанин, фудбалер Лознице, чији кућни пријатељ деценијама био преминули Александар Ивош, легенда ФК Војоводине, тузланске Слободе, бечког Зимерингера СК, репрезентације Југославије и Лознице, као и руководилац Фудбалског центра „Вујадин Бошков“, каже да је реч о „великом играчу, спортисти и пре свега људини како га памти Лозница и читав Јадар и Подриње, где је одрастао са својим братом Родољубом Родом“.
ФОТО: В. Митрић
Аца и Рода, каже Лечић, од малих ногу били су омиљени у овом граду на Дрини, који су волели свим срцем, и један и други, буквално до последњег даха.
- Увек је, Аца, као и Рода звао све нас које је познавао интересовао се за сваког понаособ и радова расту наше деце и града - каже Лечић.
- Волео је Лозницу, коју је увек звао ЛСК, где је оставио траг за сва времена што је забележено у фудбаслим монографијама тог клуба објављеним прошле године и пре 10 година. Радо се сећао сваког тренутка проведеног у завичају Вука Караџића, Јована Цвијића, Миће Поповића, Анте Богићевића... Чувао је сећање на богату култрурно историјску али и спортску прошлост овог дела Србије, који је оставио велики печат у његовом животу. Увек је говорио „моја Лозница“. И уста и срце су му били пуни нашег града и његових људи.
Ивоши су били велики пријатељи Лечићевог оца Јове, који је био вишегодишњи председник ФК Лознице и председник општине Лозница.
- Данас га жали његова Лозница, али и људи из овдашњих села, посебно Руњана, села за чију је екупу „Прва искра“ играо, као млад фудбалер, и помогао значајно да на једном тирниру победе најбољу селекцију фудбалера тадашње ЈНА - каже Лечић.
- И за Руњанце, из чијег је села пореклом чувени Јосип Руњанин, који је, као и Аца, живео у Ново Саду, на чијем гробљу и почива, Ивош је био и остао омиљен као да је њихов најближи сродник. Редовно је долазио и на прославе овог клуба.
Препоручујемо
ТУГА У НОВОМ САДУ: Преминуо бивши фудбалер Војводине и репрезентативац Југославије
25. 12. 2020. у 11:43
КОРОНА ПОШАСТ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: фудбалери Вулверхемптона не смеју ни до продавнице
26. 12. 2020. у 11:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)
Најновије вести из Црвене звезде тичу се - важних инфраструктурних радова.
01. 06. 2026. у 14:58
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)