СТАНОЈЕВИЋ: Не знам стартну поставу
ПЕТ провера, четири победе и тежак пораз од Рубина биланс су Партизана на припремама у турском Белеку.

FOTO: FK Partizan
За тренера црно-белих Александра Станојевића је много важније што су му играчи после двонедељног рада оставили слатке муке када је у питању избор стартера за пролећну премијеру против Напретка у Хумској 7. фебруара.
- Стварно не знам ко ће бити стартери. Почећемо са једних 11, увешћу пет играча. Можда ће неки сад ући, па почети против Пазара. И ако победимо, можда ћу свих пет да променим.
- Рекао сам и раније ако неко жели да иде - нема никаквих проблема. У супротном, нећу да буде неко незадовољан. Немам стандардних! Ако можеш да функционишеш - ту си, ако не можеш - нађи клуб. Мораш да будеш срећан што си део Партизана - категоричан је Станојевић.
Такав приступ и размишљање је дефинитивно нешто што је Станојевић успео да усади играчима у размишљање.
- Заједно смо у добру и злу... Мој стил - био и биће. Мењамо стално састав, играче, да схвате да је свако важан и да може да реши утакмицу. Видели сте, једном Сума и Јојић (ТСЦ), у следећој уђу Натхо и Марковић - па они реше. Требало би да будемо као тим, из тога искачу индивидуалци.
Фокус је током рада у Турској углавном био на 20 играча.
- Из једног разлога - имамо доста играча сличног квалитета што је наравно добра ствар. Друго: имате пет измена. Пола екипе можете да промените. Ако имам 20 играча у фокусу, бољи сте на тренингу - квалитетнији, боља је конкуренција. Побеђујемо - иако сваки пут игра неко други.
БАЈЕБЕК СЕ ПОДИГАО ЗА СТЕПЕН
ПОСТИГАО је Жан-Кристоф Бајебек првенац у дресу Партизана, показао велику жељу за доказивањем, али очигледно још није на нивоу који Станојевић очекује.
- Бајебек се подигао за степен и сви се надамо да би ускоро могао да буде оно што очекујемо од њега. Жао ми је због Штулићеве повреде, радио је одлично и таман се наметнуо за стартну поставу - каже Станојевић
Партизан на последња три припремна меча није примио гол.
- Изузетно ми је важна дисциплина у игри. Аткрактивност ће да дође, била је на моменте.
- Очекујте Партизан са брзом транзицијом, доста кретњи без лопте. Желим и верујем у константан, агресиван, дисциплинован Партизан и надам се да ћемо из тога доћи до лепршавости - завршио је Станојевић причу о обављеном послу са приметним задовољством због начина на који је све урађено.
Препоручујемо

ЦРНО_БЕЛИ БЕЗ МАСКЕ НИ ДО ТАЊИРА: Ригорозне мере у Белеку због короне (ВИДЕО)
20. 01. 2021. у 18:59

ТЕРЗИЋ ОДГОВОРИО СТАНОЈЕВИЋУ: Изнанађен сам његовим изјавама, скроз је промашио тему
29. 01. 2021. у 09:54

МАРКОВИЋ: ОСТАО БИХ И ПОСЛЕ ЛЕТА Важно ми је да играм редовно у Партизану
28. 01. 2021. у 23:03

СТАНОЈЕВИЋ НИЈЕ У ПОТПУНОСТИ ЗАДОВОЉАН: Било је мало недисциплине што ми се није свидело
28. 01. 2021. у 17:25

ПОДЕЛА БОДОВА У "ГРАДУ ЉУБАВИ": Реми је по мери оба вечерашња ривала
ПОСЛЕДЊИ меч данашњег програма Серије А одиграће Верона и Каљари који се састају на "Бентегодију" од 20 часова и 45 минута.
28. 04. 2025. у 12:22

РУС, ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН, ШОКИРАО СВЕТ: Они који деле санкције Русима - ово нису могли ни да сањају
РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а једна вест из спорта - шокирала је оне који Русима уводе санкције.
28. 04. 2025. у 20:00

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (0)