ОВО ЋЕ СЕ ДОПАСТИ НАВИЈАЧИМА: Матић добија функцију у ФСС
Некадашњи млади репрезентативац Србије Игор Матић именован је за новог координатора инструкторске службе Фудбалског савеза Србије.

Фото: Н. Параушић
Матић, који је далеке 2004. године наступао за национални тим Србије на Олимпијским играма у Атини, изразио је задовољство што ће на новој функцији имати прилику да сарађује са директором млађих селекција Николом Лазетићем:
- Жеља ми је да реорганизујем инструкторску службу и да успоставим принципе који ће бити компатибилни са захтевима и идејама Фудбалског савеза Србије. То подразумева селективни процес у свим узрасним категоријама, допунске селекције, константно праћење инструктора по регионима, едукацију и размену искуства са тренерима млађих категорија. Приоритет свих нас који радимо са младим играчима мора да буде стварање модела А репрезентативца - изјавио је Матић.
Некадашњем репрезентативцу и дугогодишњем члану тима Суперлигаша Чукаричког овај посао нимало није стран.
- Радио сам четири године на функцији директора омладинске школе Чукаричког, дуго сам у фудбалу и покушаћу то своје драгоцено искуство да пренесем на инструкторе широм Србије. Детаљно сам упознат са квалитетом и потенцијалом 95 одсто деце која бране боје млађих репрезентативних селекција и могу да будем од велике помоћи директору Лазетићу и свим селекторима који раде у Фудбалском савезу Србије - рекао је Матић после потписивања уговора и ступања на дужност.
(Србија данас)
Препоручујемо

НОВИ СЕЛЕКТОР ИЗАБРАО САРАДНИКЕ: Уз Пиксија Коцић, Живковић... а ту је и Јапанац
22. 02. 2021. у 20:02

БРАЗИЛ ВЕЋ ИМА ЈЕДНОГ ЧЕТВРТФИНАЛИСТУ: Палмеирас је боqе пласиран у Серији А, али не иде му у последње време против Ботафога
У свебразилском дербију осмине финала светског клупског првенства састаће се Палмеирас и Ботафого.
28. 06. 2025. у 08:00 >> 23:04

ЦРНА ГОРА И БОСНА У НЕВЕРИЦИ: Њихови репрезентативци Иванић и Крунић певали српску химну "Боже правде"! (ВИДЕО)
Црвена звезда и Зенит из Санкт Петербурга састали су се у Русији како би одиграли у пријатељску утакмицу, а један детаљ са овог сусрета привукао је пажњу и пре првог судијског звиждука.
29. 06. 2025. у 18:52

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)