НОВАК ЂОКОВИЋ: Српски математичари такође доносе медаље, пишите о њима!
НОВАК Ђоковић највећи је амбасадор Србије
Фото: ЕПА
На сваком кораку најбољи тенисер света представља нашу државу са великим успехом.
- Трудим се да представљам свој народ на најбољи начин. Остављам вама да оцените да ли је то довољно. Имам много тога да представим. Имамо богату историју, културу, традицију. Спорт је веома добра платформа преко које могу да се представе лепе ствари из једне земље - почео је Ђоковић.
- Имам доста лепих сећања, освојио сам Вимблдон по први пут, то је један од најлепших тренутака у мом животу навијачи су ме тада дочекали. Вечно сам дужан и дугујем захвалност српском народу, а то ме све мотивише да наставим даље. Имамо одговорност, свака наша реч, дело, утиче на то како се посматра наша земља. Више пажње треба посветити математичкој гимназији, враћају се стално са медаљама, представљају нашу земљу. Њима такође треба дати простора.
Упитан је Новак можемо ли га за шест месеци видети испред Федерера и Надала по броју освојених Гренд слемова.
- То не могу да обећам. Могу да вам обећам да ћу дати све од себе да до тога дође. Видећемо шта је Бог припремио - рекао је Ђоковић.
Препоручујемо
НАДАЛ О ТРЦИ СА НОЛЕТОМ И РОЏЕРОМ: Не желим да ми болесна амбиција уништи здравље
16. 02. 2021. у 19:45
ОРГАНИЗАТОРИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕНА ПОНИЗИЛИ НОВАКА: Својим оправдањем додатно су се укопали
09. 02. 2021. у 08:45 >> 09:16
ПОКЛОНИЛИ СУ СЕ КРАЉУ ТЕНИСА: Ево шта су Рафа, Роџер и Мареј рекли о Новаковом подвигу!
08. 03. 2021. у 15:45
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)