ОБРАДОВИЋ О ПЕРИОДУ У ЗВЕЗДИ: Тужна прича, емоција је била велика, даће бог да се вратим

Часлав Вуковић

19. 08. 2022. у 15:51

ТРЕНЕР Монака Саша Обрадовић гостовао је у подкасту "Јао Миле" који води бивши кошараш Миле Илић. Он је између осталог говорио и о томе како би волео да се једног дана врати на клупу Црвене звезде.

ОБРАДОВИЋ О ПЕРИОДУ У ЗВЕЗДИ: Тужна прича, емоција је била велика, даће бог да се вратим

ФОТО: ЕПА

Српски стручњак се присетио периода када је 2020. године сео на клупу црвено-белих, али та епизода није дуго трајала и неславно се завршила.

- То су оне од једних мало тежих ситуација за причу јер сви знамо како је било... Почетак и долазак... Начин на који сам дошао јер сам на крају крајева из те своје велике жеље да дођем лично платио своје обештећење које није мало уопште како бих био део свега овога. Моменат можда није био добар, јер Звезда са навијачима и без њих, није иста прича. Ја не бежим да прихватим свој део кривице - да ли је требало овај или онај играч. То је део посла, јер мени је јако било жао будући да сам имао јако велике планове. То сам и изговорио после утакмице с Монаком овде колико ми је значило да са Звездом постигнем чак и ове неке ствари које су се сада дешавале са Монаком, да то буде са мојим клубом. Емоција је била велика, можда у неким моментима превелика где сам можда и осетио нервозу у односу на очекивања. Мене нико не треба да пресира и да ставља нешто испред мене. Ја сам испред себе имао највећа могућа очекивања. Неке ствари се нису поклопиле и остало је то иза мене, што се каже - тужна прича. Даће бог да се вратим - рекао је Обрадовић.

Потом је истакао и да има велику жељу да једног дана буде тренер репрезентације Србије.

- Никада не можеш да не размишљаш о томе, што као играч, што као тренер. То мора да се заслужи. Надам се да ће бити добар моменат ако до тога дође. Да ће играчи желети да играју и да се поклопе разне ствари. Била би то велика част, велика обавеза у односу на све резултате које су сви велики тренери постигли у прошлости. Надаш се да ће се то једног дана догодити, али фокусиран си на оно што тренутно радиш - истакао је 53-годишњи кошаркашки тренер из Београда.

Подсетимо, Обрадовић је прошле сезоне успео да одведе Монако у Топ 8 Евролиге, где је екипа после велике борбе у пет утакмица поражена од Олимпијакоса.

БОНУС ВИДЕО: АТМОСФЕРА У ЉУБЉАНИ: "Стожице" крцате, нема игла где да падне

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕДВАРДСУ ОВО НИЈЕ ТРЕБАЛО: Разљутио је Луку Дончића

ЕДВАРДСУ ОВО НИЈЕ ТРЕБАЛО: "Разљутио" је Луку Дончића

СЛАВЉЕ Едвардса при једном од његова 22 поена у првој утакмици серије између Лејкерса и Тимбервулвса могло би "покренути" доминантно издање Луке Дончића на другом мечу овог четвртфинала Западне конференције који се игра у "Крипто.ком" арени четири сата после поноћи.

22. 04. 2025. у 14:50

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, те је за Русе велики број тужних спортских вести стизао у виду међународних ограничења. Али, шокантне вести стигле су и за бројне украјинске спортисте. Разлог? Не понашају се довољно "про-украјински". Њих, такве, али и нову "туру" њихових руских колега - решио је да санкционише украијински председник Володимир Зеленски. Притом, поједини руски асови су с одушевљењем дочекати ову вест...

22. 04. 2025. у 12:22

Коментари (0)

ФОЛКЕР ХИТНО ХОСПИТАЛИЗОВАН: Слошило му се синоћ на наступу - још је у болници