СРПКИЊЕ ОДУШЕВИЛЕ: Пред Светско првенство наше кошаркашице тријумфовале са 46 разлике, па разгалиле Србе у Аустралији (ФОТО)
СПРЕМИТЕ се, ускоро почиње Мундобаскет за даме. А за њега су већ спремне - наше кошаркашице.
ФОТО: КСС
Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Јужне Кореје 103:57 (17:17, 24:16, 38:18, 24:8) у пријатељском мечу одиграном у Сиднеју.
Најефикаснија у победничком тиму била је Драгана Станковић са 14 поена, док је Саша Чађо убацила 13. У репрезентацији Јужне Кореје најбоља је Лисеу Канг са 15 поена.
Ово је био последњи припремни меч наше селекције уочи почетка Светског првенства. Србија први меч на Мундобаскету игра у четвртак против Канаде у пет сати по средњеевропском времену.
Наше кошаркашице имале су прилику првог дана боравка у Сиднеју да се друже са члановима многобројне српске заједнице у Аустралији, саопштио је Кошаркашки савез Србије (КСС).
Амбасадор Србије у Аустралији Раде Стефановић истакао је велико задовољство што ће једна репрезентативна селекција из Србије наступити на првенству света. Он је додао да ће Срби из Аустралије имати прилику да уживо посматрају и навијају за свој национални тим.
Селекторка Србије Марина Маљковић је нагласила да ће репрезентативкама бити велика част што ће имати бројне навијаче на трибинама у Сиднеју, док је са друге стране свесна колико српској заједници значе овакви сусрети и дружења са репрезентативним селекцијама.
Организатори шампионатаа и представници ФИБА- су на Бондај плажи промовисали такмичење, а главне звезде су биле четири кошаркашице - Лорен Џексон из Аустралије, Ема Месеман из Белгије, Американка Ериел Еткинс и Ивана Раца из Србије.
"Стигли смо у Аустралију после дугог пута. Атмосфера у екипи је веома добра, иако се још прилагођавамо на велику временску разлику. Једва чекамо да почне СП. Одувек сам желела да дођем у Аустралију и драго ми је што сам стигла са репрезентацијом. То је велика част за мене. Прва ствар коју могу у Сиднеју да видим је позната Бондај плажа и могу рећи да сам одуааевљена", изјавила је Раца.
Србија - Јужна Кореја 103:57 (17:17, 24:16, 38:18, 24:8)
Дворана: Нетбол централ. Судије: Саша Николсон, Тори-Ли Ханвик-Смит, Бред Матиоли.
Србија: Раца 4, Чађо 13, Јовановић 3, Андерсон 12, Станковић 14, Ногић 11, Топузовић 3, Шкорић 11, Kрајишник 8, Kатанић 6, Зец 12, Ђорђевић 2, Турудић 4.
Јужна Кореја: Шин 2, Хео, Kанг 15, Јун, Ј. Парк 9, Х. Парк 10, Kим, Ли 2, Јанг 5, Kим Ђин, Данби Kим 6, Ђин 8.
БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић и говор саиграчима из репрезентације Србије који ће се памтити
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗВЕЗДА ЈЕ ВЕЋ "ЗАТВОРЕНА КЊИГА": Дејан Станковић на новом радном задатку?
19. 09. 2022. у 16:20
ЕНГЛЕСКА У НЕВЕРИЦИ: Хиљаде Шкота исмевало смрт краљице Елизабете (ВИДЕО)
19. 09. 2022. у 16:19
КАКВА СМО МИ ТО ЗЕМЉА КОШАРКЕ? Небојша Човић жестоко ударио на КСС, па пецнуо Партизан
19. 09. 2022. у 11:29
ВЕЧИТИ ДЕРБИ У ПОЛУФИНАЛУ: Партизан и Звезда би да спасу сезону освајањем Аба лиге
ПРВИ меч полуфинала Аба лиге биће одигран вечерас од 20 часова у београдској "Арени", домаћини су "црно-бели".
18. 05. 2026. у 11:48
НЕМА АЛБАНЦА КОЈИ НИЈЕ У НЕВЕРИЦИ! Овако су рукометаши Србије прославили пласман на Светско првенство! (ВИДЕО)
Рукометна репрезентације Србије не само да се пласирала на Светско првенство елиминсавши у два драматична бараж меча Мађарску, веће је и потом одушевила све Србе.
18. 05. 2026. у 13:17
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)