ЦРВЕНО-БЕЛА ДРАМА СА СРЕЋНИМ КРАЈЕМ: Звезда спречила хрватско изненађење, остала у трци са Партизаном!

Новости онлине

17. 04. 2023. у 21:44 >> 21:45

ЦРВЕНА звезда је у последњем, 26. колу АБА лиге, савладала екипу Сплита са 83:74 и тако остала у трци за првим местом пред плеј-оф. Обично би последње коло неког такмичења значило да после тога не може бити промена на табели, али како је остало да се одигра неколико раније одложених утакмица, теоретски - Звезда може да преузме прву позицију од Партизана.

Да би се та жеља црвено-белих остварила, они морају да у гостима победе Морнар и Цедевиту, а да црно-бели за четири дана изгубе од Будућности у Подгорици. Тако би "вечити ривали" били изједначени по бодовима, али Звезда би избила на челну позицију јер је са већом разликом победила Партизан него што је од њега изгубила.

Но... Док се лигашки део регионалног надметања не приведе крају, толико о калкулацијама. Јесу оне занимљиве саме по себи, али била је занимљива и утакмица у некадашњем "Пиониру".

У њу је Звезда је ушла са императивом победе над деветопласираним Сплићанима не би ли остала у трци за прво место. А морала је да победи, јер је око пола сата раније Партизан као гост савладао Задар.

Па опет, меч је био од изузетне важности и за саме Далматинце, јер их је само тријумф  против фаворита водио у плеј-оф.

Зато су од самог старта гости почели да "муче" екипу Душка Ивановића, натеравши Звезду на осам изгубљених лопти у првом полувремену. И не само то.

Да Филип Петрушев није почео да ужива на паркету (догурао је до 18 поена у уводне две деонице) и да га није "пратио" Кампацо, истина скромније него иначе, не би Звезда имала 39:36 на великом предаху, већ Сплићани у чијим су редовима блистали Шортер са 14, Саливан са седам и Калајџић са шест поена.

Оба ривала су била прилично сличне прецизности шута, Звезда за нијансу боља у скок-игри, што јој је и донело напад више, а и погодак из игре више после два уводна десетоминутна сегмента. Но, то је била само једна страна медаље...

Детаљ са утакмице КК Црвена звезда - Сплит / Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Гости са јадранског приморја су боље "отворили" другу половину сусрета, успели да натерају Ивановићеве изабранике у неколико лоших офанзивних решења, па је Сплит и повео у 24. минуту - 44:46.

Ипак, недуго затим, иако су Шортер и Саливан наставили да "тероришу" домаћине, а придружио им се и Нелсон, Звезда је нашла свог "џокера".

У питању је био Немања Недовић, дотад скоро неприметан. Управо је он са пет узастопних поена донео +5 Звезди, која је на последњи велики предах, уз "повратника", капитена Бранка Лазића на паркету, отишла уз вођство од 63:61.

А када је почела последња четвртина, коначно се, на радост "делија", у стрелце уписао и Лука Вилдоза, који је својом тројком помогао да Звезда серијом 9:2 отпочне завршних десет минута, што је довело до 72:63 на семафору.

Није се на томе зауставила екипа Душка Ивановића, јер се у нападу додавањима разгоропадио искусни Стефан Марковић, кошевима Немања Недовић, те је предност нарасла на 79:63 пре него што су, на средини четвртине гости успели да дођу себи.

Ипак, прекасно да би приредили сензацију.

Црвена звезда - Сплит 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13)

Црвена звезда: Вилдоза 3, Лазаревић 4, Кампацо 9, Митровић, Лазић 3, Мартин 6, Добрић 5, Ивановић 2, Илић 7, Недовић 15, Марковић 4, Петрушев 25п, 6ск, 4ас, 2ос, 2бл

Сплит: Саливан 18, Гиздавчић, Калајжић 10, Тишма 8, Руњић 4, Вуко, Шортер 21, Јукић, Перкушић, Нелсон 13

Табела АБА лиге

Табела АБА лиге / Фото: Фласхсцоре

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић и говор саиграчима из репрезентације Србије који ће се памтити

НИКОЛИЋ НАПАДА ПАРТИЗАН: Бивши тренер парног ваљка без милости према црно-белима

НИКОЛИЋ НАПАДА ПАРТИЗАН: Бивши тренер "парног ваљка" без милости према "црно-белима"

ФУДБАЛЕРИ Партизана се тренутно налазе у Москви где наступају на припремном турниру који им служи да се што боље спреме за предстојеће обавезе у Лиги шампиона и Суперлиги Србије, а данашњи меч биће посебан јер ће им ривал бити ЦСКА који са клупе преводи бивши тренер "црно-белих" Марко Николић (18.30).

07. 07. 2024. у 07:30

ВОДИТЕЉКА РТС-а У БРАКУ СА 18 ГОДИНА СТАРИЈИМ Сада признала: Ћеркини коментари ми не пријају

ВОДИТЕЉКА РТС-а У БРАКУ СА 18 ГОДИНА СТАРИЈИМ Сада признала: "Ћеркини коментари ми не пријају"

ВОДИТЕЉКА Слагалице и емисије “Један добар дан” на РТС-у успешно обавља свој посао годинама уназад, а више од две деценије ужива у љубави са мужем Драганом Симићем.

07. 07. 2024. у 10:07