ЗВЕЗДА ПАЛА У ПИРЕЈУ: Олимпијакос победио у црвено-белом окршају

Новости онлине

16. 11. 2023. у 22:17 >> 20:05

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су од Олимпијакоса у Пиреју са 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30) у 9. колу Евролиге, па су из две утакмице у дуплој недељи остварили половичан учинак 1-1.

Београдски црвено-бели одлично шутерски отворили меч. У томе је предњачио Немања Недовић са два погођена далекометна хица. Ипак, домаћин је имао одговор у виду расположених Мустафе Фала и Алека Питерса.

Меч је у првом полувремену углавном био изједначен, а највећу разлику која је износила осам поена имали су гости - 31:39. Но, од тог момента Олимпијакос је подигао агресивност у одбрани и успео је брзо да истопи то вођство.

Утисак после прве две четвртине је да је Звезда могла да води, јер је играла добро током већег дела у првих 20 минута. На одмор је са минималном предношћу отишао домаћин - 45:44.

Трећа четвртина била је пресудна за исход овог сусрета. Олимпијакос је одиграо невероватну одбрану у том кварталу, ривала је свео на девет поена, а постигао је 19, те је разлика на старту последњег квартала била двоцифрена - 64:53.

У четвртом периоду су изабраници Јаниса Сферопулоса успели да постигну 30 поена. У једном моменту су чак дошли у ситуацију да у потпуноси уведу утакмицу у неизвесну заршницу. При резултату 80:75 Рокас Гедраитис је промашио отворену тројку за минус два. Литванац је имао веома лоше шутерско вече ван линије 6,75 - 0/5.

Пробала је Звезда у пенал завршници да дође до великог преокрета, али играчи Олимпијакоса су били сигурни са линије пенала и уписали су нови тријумф у елитном такмичењу.

Најефикаснији код победника био је Алек Питерс са 28 поена, пратио га је Ајзеа Кенан са 15. На другој страни Немања Недовић је постигао 26 поена, док је Милош Теодосић додао 15.

Звезда тренутно има учинак 3-6, а грчки клуб 5-4. Црвено-бели у наредном колу дочекују Армани, екипа из Пиреја дочекује Жалгирис.

Олимпијакос - Ц. звезда 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

Дворана: "Мира и пријатељства". Гледалаца: око 7.000. Судије: Олефс Латишевс, Томаш Трависки, Јосип Радојковић.

Олимпијакос: Вокап 6, Кенан 15, Лунцис 3, Ларенцакис 7, Розакеас, Папас, Фал 14, Папаниколау 11, Браздеикис 2, Питерс 28, Сикма 2, Танулис.

Ц. звезда: Лазаревић, Теодосић 15, Давидовац 5, Митровић 8, Тоби 7, Боломбој 7, Илић, Недовић 26, Гедраитис 6, Кузмић, Јаго 9.

Четврта четвртина: Олимпијакос - Звезда 88:83

40' - Завршена је утакмица у Пиреју и Олимпијакос је остварио тријумф.

40' - Брз кош Звезде за 85:80. Ипак, гости су пред поразом. Тројку је погодио Недовић, али на линију пенела ће Папаниколау на 11,4 секунде до краја. Оба је погодио.

40' - Пропустили су гости велику шансу да уведу меч у потпуну неизвесност. Питерс је наставио да затрапава кош ривала. Погодио је тројку Теодосић, а техничку је добио Недовић због гажења линије исто као што је у Барселони свирано Митровићу. Тајм-аут је затражио Барцокас на 41,7 секунди до краја. Вокап је био половичан са линије пенала.

39' - Отворену тројку је имао Гедраитис и није био прецизан. Не користи Звезда поклоне ривала да се у потпуности врати у меч.

38' - Тројку са преко осам метара је погодио Недовића, а да ствар по госте буде још боља је то да је Фал направио фаул. Бек Звезде је погодио и додатно бацање - 80:72. Нови шут ван линије 6,75 погађа Јаго и прави серију 9:0. Опет је принуђен да тајм-аут затражи Барцокас.

37' - Капитенски је кренуо да игра Папаниколау и осим добре одбране игра веома добро и у нападу. Није напад црвено-белих изледао идеално, али Гедраитис је успео да поентира.

36' - Тројка за Звезду. Јаго је шутирао са високим луком преко Фала. Одмах је Барцокас позвао минут одмора. Не жели ништа да препусти случају.

35' - И кад поентира Звезда не може да одбрани на другој страни у овим тренуцима ништа. Питерс је наставио да погађа. После нове тројке дошао је до 25 поена и тајм-аутом је морао да реагује Сферопулос.

34' - Успео је Боломбој да се снађе и погоди под кошем ривала. Другу тројку је погодио Папаниколау.

33' - Тројку је вратио Лунцис који је шутира тројке 1/9. Коначно да и Фал нешто не уради у нападу. Направио је фаул у нападу над Боломбојем.

32' - Кенан је искористио лошу комуникацију Недовића и Гедраитиса у одбрани и дошао до лаких поена. Сада из другог корнера тројку погађа за госте Тоби.

31' - Теодосић је промашио тројку на старту последњег квартала. Истом мером је узвратио Папаниколау. Остао је сам у десном корнеру Давидовац и погодио је тројку.

Трећа четвртина: Олимпијакос - Звезда 64:53

30' - Кренуо је Недовић на продор и успео је поентира под фаулом Сикме. Бек гостију је погодио и додатно бацање. Завршена је трећа четвртина коју је Олимпијакос добио 19:9. Одлична одбрана домаћег тима омогућила му је да има двоцифрену предност пред последњи квартал.

29' - Све тежа ситуација за црвено-беле. Кенан је опет био прецизан ван линије 6,75. Морао је тајм-аут да затражи Јанис Сферопулос. Добар напад Звезде, али Недовић је промашио отворену тројку. Али, на другој страни погађа Папаниколау.

28' - Први пут је двоцифрена предност на мечу након што је Питерс погодио оба слободна бацања. Коначно поени за госте, Теодосић је погодио тројку.

27' - Београдски црвено-бели су постили само три поена у овом кварталу. То користи Олимпијакос и после тројке Кенана иде на +8 - 55:47.

26' - Веома квалитетну одбрану игра Олимпијакос и Звезда веома тешко долази до поена. Можда се нешто промени после телевизијског тајм-аута. Два пута је Фал заустављен, али трећи пут је то урађено уз фаул. Центар домаћег тима је промашио оба бацања.

25' - Интелигентан потез Теодосића. Напад је истицао, али је искусни плејмејкер успео да натера Вокапа да га фаулира при шуту. Бивши капитен репрезентације Србије је био половичан са линије пенала. Лепу финту шута је направио Питерс и погодио је шут са полудистанце.

24' - Украо је Митровић лопту и поентирао у контри. Ипак, гости играју добро у одбрани и не дозвољвају противнику да се одлепи.

23' - Мучи се Звезда у нападу у другом делу сусрета. Нису успели за три минута да постигну ниједан кош.

22' - Наставља Фал тамо где је стао у првом полувремену. Опет је искористио висинску предност и дошао је до лаких поена. После тројке Питерса домаћин је дошао на +6 - 50:44.

21' - Прве нападе у трећем периоду екипе нису реализовале. На једној страни тројку је промашио Кенан, а на другој Недовић.

Друга четвртина: Олимпијакос - Звезда 45:44

Што се тиче статистике првог полувремена Олимпијакос за два шутира 12/19 (63,2%), док су за три на 6/13 (46,2%), са линије пенала је грчки тим шутирао 3/5 (60%). Звезда са друге стране за два шутира 9/18 (50%), за три 7/16 (43,8%), а слободна бацања 5/7 (71,4%). Домаћин је био бољи у скоковима 18:15, али и у асистенцијама 14:6.

20' - Тежак шут са полудистанце је погодио Бразедикис. Одмах је минут одмора позвао Сферопулос. Ни Звезда ни Олимпијакос нису искористили последње нападе у првом полувремену.

19' - Још један добар напад грчких црвено-белих који је поенима окончао Фал. Теодосић је на другој страни на искуство извукао два бацања, оба је погодио и прекинуо период без поена своје екипе. Наставља Фал да погађа, али наставља и Недовић. Успео је да поентира из продора и то под фаулом. Погодио је и додатни пенал.

18' - Упала је Звезда у празан ход и мучи се да дође до поена. То ривал користи и долази до изједначења - 39:39.

17' - Ларенцакис је био половичан са линије пенала. Занимљиво то је био његов први промашен пенал у Евролиги. До ова два покушаја је имао 15/15. Митровић је промашио оба бацања. Добро игра и Ларенцакис. Пробио је лако Недовића и поентирао под фаулом. Слободно бацање ће извести после тајм-аута Јанис Сферопулоса. Био је крилни играч домаћег тима прецизан са црте.

16' - Промашио је Јаго флоутер, али Тоби је покупио промашај и поентирао. На другој страни се Сикма уписао у стрелце. Није га добро пратио Тоби и то је бивши играч Албе искористио за лаке поене.

15' - Невероватно игра Питерс током досадањег дела сезоне. Опет је погодио тројку и показао у каквој је форми. Успела је и Звезда да поентира преко Гедраитиса који се снашао у гужви и дошао до првих поена.

14' - Сјајно игра Звезда. Јаго је пробио упослио Митровића који је поентирао на други обруч.

13' - Тројка Ларенцакис, па тројка Теодосић. Одмах тајм-аут тражи Јоргос Барцокас. Одлично црвено-беле служи шут за сада - 28:33.

12' - Није Вокап неки шутер за три поена, али сада је погодио. На другој страни је Тоби остварио добру позицију под кошем и успео је то да искористи и упише се у стрелце. Јаго је погодио прву тројку. Оставио му је ривал мало простора и Бразилац је то казнио и погодио.

11' - Опет Фал. Врло лако поентирао високи Француз. Опет је поправио промашај саиграча. Тоби је промашио отворену тројку, Митровић је ухватио лопту и изборио се за два бацања. Центар гостију је оба пута био прецизан.

Прва четвртина: Олимпијакос - Звезда 20:23

10' - Промашио је тројку Теодосић, но Митровић је био ту и поентирао из офанзивног скока, те је омогућио гостима да са три поена предности оду на паузу после прве четвртине - 20:23.

9' - Промашио је Папаниколау, али Фал је увек ту и вратио је лопту у кош. Потом је Кенан постигао другу тројку и вратио вођство Олимпијакосу, али вратио је истом мером Теодосић.

8' - Први шут ван линије 6,75 је узео Кенан и погодио. То је омаленом Американцу најјаче оружје у игри. Користи Олимпијакос висину Фала који опет поентирао. А тројку из десног корнера је погодио и Боломбој.

7' - Питерс је успео да поентира под кошем. Недовић наставља да решета. Јаго је потом пробио одбрану ривала и упослио Боломбоја за снажно закуцавање.

5' - После два промашаја Недовић је постигао другу тројку на утакмици и већ је на осам поена. Веома добро је бек црвено-белих отворио утакмицу.

4' - Добар напад Олимпијакоса који је после поена Питерса повећао серију на 6:0. Звезда није реализовала неколико добрих напада.

3' - Остао је Питерс сам у левом корнеру то је искористио и постигао прву тројку за домаћина на утакмици. На другој страни Јаго није успео да узврати истом мером. Кенан се са линије пенала уписао у стрелце, али био је половичан.

2' - Подигао се Недовић у раној фази напада на шут и погодио је далеку тројку. Потом је украо лопту и поентирао у контри.

1' - Прве поене на утакмици постигао је Давидовац после асистенције Јага. На другој страни је Фал искористио висинску предност и дошао је до лаких поена.

Олимпијакос меч почиње у петорци: Томас Вокап, Ајзеа Кенан, Костас Папаниколау, Алек Питерс и Мустафа Фал. Црвено-бели дуел почињу у саставу: Јаго дос Сантос, Немања Недовић, Стефан Лазаревић, Дејан Давидовац и Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Београдски црвено-бели желе да наставе низ тријумфа против црвено-белих из Пиреја. Тренутно он износи четири победе, по две су остварене код куће и у гостима.

Са друге стране Олимпијакос то жели да прекине и нема сумње да на паркету током 40 минута ово неће бити "братски дерби". Но, на трибинама се може очекивати братско навијање од стрена присталица оба клуба.

Ипак, оба тренера пред овај меч имају доста проблема са повредама. Јоргос Барцокас неће моћи да рачуна на Шекила Мекисика, Николу Милутинова и Најџела Вилијамса-Госа. На другој страни Јанис Сферопулос ће бити лишен помоћи Адама Ханге, Бранка Лазића, Шабаза Нејпира и Марка Симоновића.

За Звезду је важно видети колико ће моћи да пружи Јаго дос Сантос који се повредио на утакмици са Фенербахчеом. Он је отпутовао за Грчку, али остаје да се види колико ће добити минута на овом сусрету.

Баш као и тим са Малог Калемегдана и Олимпијакос је у уторак тријумфовао у Београду. Екипа из Пиреја је била боља од Макабија (74:79) и тако је прекинула серију од два пораза у Евролиги.

Звезда у овај меч улази са учинком 3-5, а грчки великан 4-4.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА! Српски навијачи су узели бубањ, а онда... (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија своју утакмицу одлуке, са Данском, није решила како је прижељкивала. Ипак, Срби су поново привукли велику пажњу на ЕУРО 2024, и то због понашања навијача "орлова".

26. 06. 2024. у 12:52

О ОВОМЕ СЕ НЕ ПРИЧА: Рођак Луке Модрића био мајор у Крајини - Јово сведочио у Хагу против Готовине (ФОТО)

ФУДБАЛЕРЕ Хрватске неколико секунди делило је од осмине финала Европског првенства које се ове године одржава у Немачкој, али се онда све распало у осмом минуту надокнаде.

25. 06. 2024. у 20:15