НБА ШАМПИОН ЗАИГРАО ЗА ФМП: "Пантери" остварили АБА победу после правог трилера и продужетка (ВИДЕО)

Новости онлине

29. 12. 2023. у 22:30

Кошаркашки клуб ФМП похвалио се недавно новим појачањем, а кошаркашки трансфер који се догодио на почетку последње недеље 2023. године спада у најважније кошаркашке вести везане за АБА лигу.

НБА ШАМПИОН ЗАИГРАО ЗА ФМП: Пантери остварили АБА победу после правог трилера и продужетка (ВИДЕО)

Подсетимо, Црвена звезда је у недељу увече декласирала Сплит у "ФМП арени" и, чим је тај тријумф "преноћио", саопштила да се растала са својим досадашњим центром.

А баш он, Огњен Кузмић - својевремено шампион НБА лиге са Голден Стејт вориорсима, после раскида уговора са Звездом, прешао је у ФМП.

Овог петка је дебитовао, и то победом.

За непуних 12 минута постигао је два поена (шут 1/2), а имао шест скокова и асистенцију у мечу у коме су "пантери" као гости савладали Крку после продужетка резултатом 89:87 (81:81) у утакмици 14. кола АБА лиге.

ФМП сад има учинак 5-9, а Крка 3-11.

Огњен Кузмић на мечу Крка - ФМП / Photo: Krka / Drago Perko / kosarka.si

Домаћин је, иначе, имао плус осам пред почетак последње деонице, али је клуб из Железника успео да се врати у меч. Крка је водила 81:77 на само 20 секунди пре краја, да би ФМП успео да изједначи и избори продужетак.

У додатних пет минута београдски тим је је водио 89:85 уз 61 секунду пре краја, а Крка је у финишу промашила шут за нови продужетак.

Војислав Стојановић, најефикасниији кошаркаш утакмице, дао је 21 поен за ФМП. Бојан Суботић је постигао 17, Матиц Ребец 15, а Нејт Вотсон и Никола Шарановић по 10.

Јап Шпан је са 15 минута предводио Крку, 11 је дао Марко Радовановић, а по 10 Роберт Јурковић и Ајзеја Казинс.

ФМП у наредном колу, следећег петка, дочекује Цибону, док ће Крка у госте Партизану.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

РУСИЈА ОДУШЕВЉЕНА СРБИМА! Ево шта српски навијачи раде по Немачкој током ЕУРО 2024 (ВИДЕО)

У току је последње, треће коло уводне фазе Европског првенства у фудбалу, а Србија је пред утакмицом одлуке: против Данске игра "бити или не бити" меч за свој о(п)станак на ЕУРО 2024. Уочи тог такмичарског наступа руску јавност обрадовало је неколико снимака из Немачке, у којој се и одржава шампионат.

24. 06. 2024. у 19:52