ЗВЕЗДА У СЛОБОДНОМ ПАДУ: Нови пораз црвено-белих у Евролиги, Панатинаикос утишао Арену
Црвена звезда је доживела шести узастопни евролигашки пораз, овога пута у Београду од Панатинаикоса, а коначан резултат 89:76 тек донекле оцртава немоћ која је највећим делом меча била одлика екипе тренера Јаниса Сферопулоса.
EuroleagueTV
Када играју Звезда и највећи ривал њеног братског клуба, Олимпијакоса, онда дворана обично "грми" од подршке београдској екипи, али нова лоша партија, и то поред повратка опорављеног Милоша Теодосића, довела је до тога да се већ средином треће деонице дешава да је у највећој хали коју Србија има "чује" тишина, односно само шкрипа патика.
Најпре је Панатинаикос као велики фаворит (пети на табели, наспрам 16. места домаћих) засуо кош Сферопулосове екипе тројкама - и то погодивши их чак седам из свега девет покушаја у првој деоници. Већ у 14. минуту на свом конту имао је ПАО 46 датих поена, а 34 примљена. Звезда није могла да прати ни тај далекометни ритам (3/10 је шутирала тројке у првом полувремену), али релативно мали број изгубљених лопти, њих пет, те чак 70,6% успешности шута за два (12/17), били су основа за колико-толико оптимизма пред наставак меча.
Наравно, да би се "-10" са великог предаха претворило у нешто боље, било је потребно да се поред Боломбоја и Давидовца још неко прикључи офанзивно, било је неопходно да се колективно екипа "дигне" у нападу, а ПАО некако "примири".
Звезда је успела једу од тих ствари. Спустила је госте на само 19 датих поена у трећој деоници, узела му четири лопте у тих десет минута наспрам три у првих 20, оборила му укупан шут за три на 58%, али са својим од само 28,6% и бројним лошим одлукама, није далеко стигла.
Завршница је, зато, остала малтене рутинска за тим који са клупе предводи Ергин Атаман, иако се црвено-белима не може замерити на борбености, јер су давали све од себе, колико су могли, да оставе другачији утисак од оног који је владао 30-ак минута.
Последња шанса пропуштена је када је почело последњих стотинак секунди, јер су две добре одбране Недовића, а и две блокаде Боломбоја, примакле домаћине на -8 и донеле им нови напад, али је Слукас тада пресекао додавање црвено-белих и одмакао фаворита на недостижну предност.
Не пропустите:
ЛЕСОР ИСМЕВАО ЗВЕЗДУ! Љубимац "гробара" прославио победу Панатинаикоса тако да му "делије" то неће опростити"
Евролига, 30. коло - статистика
Црвена звезда - Панатинаикос 76:89 (20:29, 21:22, 15:19, 20:19)
Црвена звезда: Смарт 2, Лазаревић, Теодосић 4п, 6ас, Ханга 2, Давидовац 19, Митровић 6, Тоби, Боломбој 11п, 8ск, 3бл, Илић 9, Недовић 19п, 7ас, Гиедраитис 4, Гилеспи
Панатинаикос: Калаицакис, Мораитис, Балцеровски, Слукас 17п, 10ас, Папапетру, Грант 12п, 5ас, 4ск, Нан 15п, 4ас, Лесор 19п, 6ск, 4ас, 3ос, 2бл, Григонис 8, Х. Хернангомез 1, Митоглу 17, Манцукас
Табела Евролиге
После овог меча, Панатинаикос се вратио на четврто место, сада са учинком 19-11, а Звезда је остала 16. у конкуренцији 18 евролигашких тимова, са 10-20.
Црвено-бели наредну утакмицу играју већ у петак од 19 часова у Београду против Виртуса, који је осми са 18-13.
Бонус видео: "Делије" послале поруку Русији на мечу Црвена звезда - Вождовац
Препоручујемо
ЈАБУКА РАЗДОРА: Како светски моћници користе Данила Медведева да заваде Русе
20. 03. 2024. у 19:43
СКАНДАЛ: Фудбалер Звезде избачен из репрезентације јер је урадио ово!
20. 03. 2024. у 17:35
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)