АМЕРИ ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Никола Јовић им јасно ставио до знања шта је циљ Србије на Олимпијским играма "Париз 2024"

Новости онлине

30. 04. 2024. у 14:36

Кошаркаш Мајамија и репрезентативац Србије Никола Јовић изјавио је да очекује занимљив турнир на Олимпијским играма и додао да жели да са националним тимом освоји медаљу у Паризу.

АМЕРИ ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Никола Јовић им јасно ставио до знања шта је циљ Србије на Олимпијским играма Париз 2024

Јовић је прошле године са селекцијом Србије освојио сребрну медаљу на Светском првенству. Србија је у финалу Мундобаскета поражена од Немачке 83:77.

"Напорно смо радили као тим, веровали смо једни другима. Нико није веровао у нас. Само смо се такмичили, то нам је било јако важно. Веровали смо једни другима и донели смо радост нашој нацији", рекао је Јовић за званични сајт Међународне кошаркашке федерације (ФИБА).

Јовић је прошле сезоне са Мајамијем поражен у финалу НБА лиге од Денвера.

"Помогло ми је то што сам играо у финалу НБА лиге. Одрастао сам гледајуц́и националну кошаркашку репрезентацију Србије. Прошле године на Мундобаскету наш циљ је био да дамо све што можемо и видите где смо завршили", истакао је члан Мајамија.

Олимпијске игре у Паризу почеће 26. јула, а Србија се налази у групи са Сједињеним Америчким Државана, Јужним Суданом и репрезентацијом из квалификационог турнира, који ће бити одигран у Порторику.

"Наравно, медаља је нешто чему се заиста тежимо. Желимо нешто да освојимо. Али, никад се не зна. Постоји много фактора који би требало да нам иду у прилог како бисмо освојили медаљу. Даћемо све што имамо и видећемо куда ће то да нас одведе", навео је наш НБА кошаркаш.

Он је потом прокоментарисао и америчку селекцију.

"Имаће сјајан тим. Биће то дуга утакмица. Не знам да ли ћемо ми или неко други да их победи и да ли ће ико да их победи. Видећемо. Као што сам рекао, биће занимљив турнир", закључио је Никола Јовић.

Никола Јовић - статистика

Ове сезоне, до плеј-офа, Јокић је просечно постизао 7,7 поена, поена, а имао и 4,2 скока и две асистенције по НБА утакмици.

НБА лига, сезона 2023/2024 - термини, плеј-оф, Олимпијске игре...

Лигашки део надметања завршен је у недељу, 14. априла 2024, када су сви тимови одиграли по 82 утакмице.

Након заврештка плеј-ин турнира за тимове од 7. до 10. места у обе конференције, 20. априла почела је званична фаза плеј-офа.

Велико финале је, када се о првом мечу борбе за пехар ради, заказано за 6. јун, а могућа мајсторица играла би се 23. јуна. Само месец дана касније, 26. јула, у Паризу почињу 33. Летње олимпијске игре, које трају до 11. августа.

А ако вам се кошарка свиђа, пратите је на спортским страницама портала "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету