НИКОЛА ТОПИЋ БАШ НА ЦЕНИ: Легендарни НБА тренер ће тренирати играча Звезде?
МЕСЕЦ дана остало је до НБА драфта, а тамо српска кошаркашка јавност много очекује од Николе Топића и Николе Ђуришића.

ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић
Новинар "Бличер Рипорта" Џонатан Васерман направио је списак играча пред драфт, а плеја Црвене звезде сврстао је на четврту позицију.
Европљани су преплавили прву рунду, па тако очекују да Закари Рисашер буде први пик на Драфту и да га са тог места покупи Атланта. На другом месту ће бити још један Француз. Алекс Сар ће ићи у Вашингтон Визардсе, најбољи Американац ће бити Рид Шепард и он ће ићи у Хјустон, а ради се о студенту универзитета Кентаки.
Четвртог пика има Сан Антонио и Никола Топић ће по мишљењу овог новинара Бличера баш ићи код Грега Поповича.
18-годишњег Топића Васерман упоређује са Гораном Драгићем, а пише да Никола није имао никакве веће потешкоће због повреде колена задобијене у плеј офу АБА лиге. Тек ће између 4. и 7. јуна НБА лекари видети каква је природа Топићевих повреда, али је извесно да би Топић могао да буде тандем са Виктором Вембањамом. Његови пасови и игра из пика би могли да буду кључ за Вембија који је већ виђен за будућег лидера Спарса. Такође би занимљива била и сарадња Топића и Грега Поповича који је пореклом Србин и који није имао невелику сарадњу са српским играчима у прошлости.
Никола Ђуришић би наводно из Меге могао у Шарлот Хорнетсе где би га чекао Василије Мицић. Васерман види Николу као новог Тобајаса Хериса, а посебно истиче бројеве овог кошаркаша и то што из различитих ситуација може да поентира.
Бронија Џејмса Васерман види као 55. пика. Питање је да ли би Лебронов син и уопште био изабран на Драфту да то место не припада Лос Анђелес Лејкерсима који би га вероватно узели са последње позиције коју имају.
БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА
Препоручујемо

СЕНЗАЦИЈА НА РОЛАН ГАРОСУ: Шести тенисер света елиминисан у трећем колу!
31. 05. 2024. у 15:59

ФОРМА ЈЕ ПРИВРЕМЕНА, КЛАСА ЈЕ ВЕЧНА" Британац упутио невероватне речи Новаку Ђоковићу
31. 05. 2024. у 15:50 >> 16:05

НИКО ГА НЕ МОЖЕ САЧУВАТИ: Доминацији Николе Јокића нема краја!
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Нагетса и Лејкерса који се састају у "Бол арени" (2.30).
14. 03. 2025. у 15:17 >> 15:17

РУСИЈА У ШОКУ: Откривено где су се спремали терористи који су убили 145 људи у тржном центру Крокус сити хол
Терористички напад у Москви, током ког је пре годину дана у тржном центру "Крокус сити хол" убијено 145 људи, могао је да буде избегнут да се повело више рачуна о омиљеном месту окупљања терориста који су тај ужасан злочин извршили.
13. 03. 2025. у 17:44

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)