ЛУЧИЋ ПОДИГАО ШАМПИОНСКИ ПЕХАР: Алба срушена у финалу
Кошаркаши Бајерна постали су шампиони Немачке након пет година, пошто су у финалу савладали Албу из Берлина са 3-1 у серији.
Foto: Profimedia
Бајерн је у четвртој утакмици у гостима славио са 82:88 и тако крунисао сезону пехаром.
У првој четвртини ниједна екипа није успела да се одлепи, а онда је Алба почетком друге деонице имала две серије и отишла је на 34:24. Бајерн је узвратио и поравнао на 38:38, али је Алба на полувремену имала предност од два поена – 46:44.
У трећој четвртини било је неизвесно све до 48:48, након чега је Бајерн направио велику серију и дошао до 13 поена предности – 52:65.
Отишли су Баварци и на плус 17 у четвртој деоници, Алба је успела да се врати и смањи на 82:84, али није имала снаге за преокрет.
Најефикаснији у екипи Бајерна био је Карсен Едвардс са 29 поена, док су Леандро Болмаро и Девин Букер додали по 10 поена. Владимир Лучић је меч завршио са седам поена и три скока за нешто више од 23 минута на паркету.
У противничком табору Стерлинг Браун је имао 25 поена и по шест скокова и асистенција, док је Јани Вецел имао 11 поена.
Бајерн је шести пут постао шампион Немачке, а први пут од 2019. године. Бајерн је тако под вођством Палба Ласа стигао до дупле круне, пошто је ове сезоне освојио и Куп, али је остао без пласмана у плеј-ин у Евролиги.
Иначе, у финалној серији Бајерн је направио два брејка у Берлину.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
ЕУРО 2024 (1. дан): Почело је - бурно! Шкоти бесни на Немце, Немци шокирани због Русије, а Срби - весели
14. 06. 2024. у 22:59 >> 22:59
АЛА ЋЕ ДА ГРМИ! Уместо химне, Шкоти ће ово да певају на ЕУРО 2024 (ВИДЕО)
14. 06. 2024. у 13:17
"ГОРЕЋЕ" НОУ КАМП: Барса дочекује разиграни Атлетико у мечу који има озбиљан утицај на борбу за титулу
БАРСЕЛОНА и Атлетико Мадрид судариће се у уторак увече на „Камп Ноу“ (21.00) у мечу који може озбиљно да помери равнотежу у борби за титулу. Каталонци бране прво место, док „јорганџије“ јуре осми узастопни тријумф у свим такмичењима који би их изједначио са Барсом по броју освојених бодова.
02. 12. 2025. у 07:30
ЗАПАД У ШОКУ! Цела Русија слави, ово је чекала од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако.
02. 12. 2025. у 14:58
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)