ЧАК СУ И ПУТИН У ЗЕЛЕНСКИ СПРЕМНИ НА РАЗГОВОР: Блокадери у Србији неће за сто - насиље је њихова водиља!
ДОК највећи светски лидери и у најтежим геополитичким кризама инсистирају на разговору и дијалогу, део опозиције и блокадера у Србији и даље одбија сваки покушај разговора са председником Србије Александром Вучићем.
Foto: Printskrin/24 Седам
Председник Вучић је у претходном периоду чак 154 пута позвао политичке противнике на дијалог, нудећи разговор као демократски начин решавања проблема и политичких разлика.
Међутим, уместо одговора и конкретних предлога, уследили су нови напади, увреде и позиви на дестабилизацију државе.
- Оног секунда када неко помисли да ће насиљем да се дочепа власти, држава ће се понашати као држава, као и свуда у свету. Ви, поштовани грађани, будите мирни. Држава Србија није шака зоби коју ће свако да позоба. Сачуваћемо и мир и стабилност и Србија ће да иде напред - поручио је Вучић.
Да озбиљни лидери и у најтежим тренуцима бирају разговор уместо сукоба, показује и актуелна ситуација у свету. Руски председник Владимир Путин изјавио је да је добио информације да је Владимир Зеленски спреман за састанак и разговор.
То је данас потврдио и словачки премијер Роберт Фицо, који је навео да је украјински председник Владимир Зеленски спреман за састанак са Путином „у било којем формату“.
Док се светски лидери окрећу дипломатији и покушајима смиривања тензија, блокадери у Србији, по свему судећи, остају заробљени у политици конфликта, насиља и говора мржње.
Грађани Србије, међутим, јасно виде разлику између политике одговорности и политике хаоса.
Вучић, упркос свакодневним притисцима и нападима, наставља да инсистира на миру, стабилности и развоју Србије, шаљући поруку да се држава неће повлачити пред покушајима дестабилизације.
(24 Седам)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)