СА БРИГАМА НА "ДРИМ ТИМ": Јокић се утопио у нападачко сивило Србије у поразу од Аустралије

В. Прерадовић

16. 07. 2024. у 22:25

НИСУ кошаркаши Србије имали добру увертиру за данашњи дуел са америчким „дрим тимом“ на припремном турниру у Абу Дабију (18.00). Било је знатно више лоших него добрих ствари у поразу од Аустралије (73:83), посебно у нападачком делу игре у којем нисмо видели јасну концепцију.

СА БРИГАМА НА ДРИМ ТИМ: Јокић се утопио у нападачко сивило Србије у поразу од Аустралије

Промешао је Пешић карте за дуел са „бумерсима“. Одлучио је да одмори Богдановића и да већ у уводној четвртини пружи прилику Јарамазу, Покушевском и Раданову, момцима са краја списка путника за Париз. Као ни против Француске, нисмо добро изгледали у првих десет минута. Пет изгубљених лопти, од тога две Мицића као стартног плејмејкера, шут из игре 5/14 и један једини Јокића тек у 8. минуту.

Наш НБА суперстар је скакао и асистирао, али је лопту примао предалеко од коша да би користио свој репертоар за напад на противничке центре врло упитног квалитета. У рекет се спуштао Милутинов као алтернатива на „петици“ и у кратком интервалу постао поентерски двоцифрен. У првом полувремену најбољи утисак оставио је Петрушев, једина природна „четворка“ у овом саставу док чекамо добре вести о току опоравка Јовића.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

У другој деоници је слику о својој игри драстично кориговао Мицић, асистенцијама и украденим лоптама отворио терен за контранападе Србије, која је у самој завршници полувремена „украла“ предност Аустралији. Јокић је играо једну од оних нападачки пасивних утакмица из Денвера са свега четири поена и тим једним шутем. Нисмо ни одбрамбено били фокусирани као у мечу са Французима, посебно у одбрани од контранапада, на чему Пешић највише инсистира.

У наставку су се „орлови“ поправили у том сегменту, али је вода почела да цури на страни одбране од позиционих напада. Дозволили су 36-годишњем Милсу да се подмлади и постигне 21 поен већ до средине треће четвртине. Јокић је више гледао ка кошу него у првом полувремену, Покушевски у завршници деонице погодио тек трећу тимску тројку, али је резултатска вага претегла на страну „бумерса“.

Игри Србије била је потребна варница. Нико то не ради боље од Аврамовића, који је почетком последње четвртине унео живост у нашу спору игру на ниском броју обртаја. Ефекти су били краткотрајни и ограничени, јер Србија у овом мечу нападачки апсолутно није била на нивоу тима са амбицијом да јуриша на олимпијску медаљу. Тројке је шутирала 13,6 одсто (3/22), што је испод сваког нивоа чак и за стандарде припремних мечева.

Осим повреде Маринковића, меч са „бумерсима“ изнедрио је још неке бриге 12 дана пре олимпијске премијере са Американцима у Лилу. Можда ће их бити мање после данашњег сусрета са тимом снова, или ће се умножити под налетом елитне групе НБА звезда предвођене Леброном Џејмсом.

СРБИЈА 73

АУСТРАЛИЈА 83

ДВОРАНА „Етихад арена“.

СРБИЈА: Маринковић 7 (1/4 за три), Петрушев 17 (7/9 за два, 1/3 за три, 3 ск, 3 ас), Јокић 14 (6/8 за два, 0/2 за три, 14 ск, 3 ас), Гудурић 2, Мицић 6 (3/6 за два, 0/3 за три, 8 ас, 3 ск), Јарамаз, Аврамовић 12 (6/8 за два, 0/4 за три), Покушевски 3, Раданов (3 ск, 3 ас), Милутинов 12 (4/7 за два, 5 ск), Плавшић, Ристић, Богдановић, Добрић.

АУСТРАЛИЈА: Денијелс 8 (6 ск), Кеј 5, Лендејл 5, Милс 28 (3/6 за два, 4/7 за три, 5 ас), Гиди 13 (5/12 за два, 6 ск), Егзум 15 (4/6 за два, 1/1 за три, 7 ск, 4 ас), Грин, Меквеј 3, Магнеј 4, Делаведова 3, Инглс, Рит.

15:20, 25:19, 19:23, 14:22

ДЕБИ ЦРНОГОРСКОГ ТИМА У ЛИГИ ШАМПИОНА ЋЕ БИТИ КРАТКОГ ДАХА: Велшки великан са позамашном залихом долази у Подгорицу

ФУДБАЛЕРИ црногорског шампиона Дечића ће покушати да ураде "немогуће" и надокнаде три гола заостатка против ТНС-а у реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона.

16. 07. 2024. у 07:45