ЗБОГОМ! Кајл Хајнс се дирљивим писмом опростио од кошарке

Амерички кошаркаш Кајл Хајнс саопштио је данас да је завршио играчку каријеру.

ЗБОГОМ! Кајл Хајнс се дирљивим писмом опростио од кошарке

ФОТО: ЕПА

Хајнс (38) је играчку каријеру у Европи почео 2008. године у италијанској екипи Вероли, а потом је наступао за Бросе Бамберг, Олимпијакос, ЦСКА и Олимпију из Милана. Он је последње четири године играо за Олимпију.

"Долазак у Европу ми је дао прилику да растем као особа и да се такмичим на највишем нивоу. 16 година сам живео снове играјући професионалну кошарку. Индивидуална и тимска признања значе много, али нисам због њих играо кошарку. Играо сам је због рада, љубави и прилике да се такмичим сваког дана", написао је Хајнс на друштвеним мрежама.

Хајнс је у каријери освојио четири Евролиге, а три пута је био проглашен за најбољег дефанзивног играча у најквалитетнијем европском клупском такмичењу.

Амерички кошаркаш је у Евролиги одиграо 425 утакмица, а забележио је 3.339 поена, 1.855 скокова, 510 асистенција, 287 украдених лопти и 320 блокада.

БОНУС ВИДЕО ИЗА КУЛИСА: Сцена из свлачионице кошаркаша Србије после олимпијске бронзе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?